Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaGÜNCELErdoğan Hoca, Klamlarla Alkışlarla Gönderildi

Erdoğan Hoca, Klamlarla Alkışlarla Gönderildi

Erdoğan Aktaş’ın cenaze töreni Kartal Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi bahçesinde ailesi, yoldaşları ve dostlarının klamları, şiirleri, türküleri ve hüzünlü alkışları ile gerçekleştirilidi.

Erdoğan Aktaş’ın vasiyetine uygun davranan topluluk cenaze namazı kılmadı ve yine vasiyet gereği cenaze tören konuşması Veli Haydar Güleç tarafından Zazaca yapıldı.

Erdoğan Aktaş’ın kızı Nergiz, “Babam tam da böye bir tören istiyordu. Türkülerle, alkışlarla uğurlanmak istiyordu. Babam küçük yaştan beri kendini devrimci mücadeleye adamış bir insandı. Ve her zaman onuru için yaşamayı tercih etti.”

“VİCDANINIZDAN VE AKLINIZDAN VAZGEÇMEYECEKSİNİZ”

Erdoğan Aktaş’ın kızı Tuba ise, “Babam bizi yaşamsal olarak çeşitli donanımlar bırakar gitti. Bize en önemli nasihati ‘Yaşamda iki şeyden; vicdanınız ve aklınızdan  vazgeçmeyeceksiniz’ idi” dedi.

Yeşil Sol Parti Milletvekili Ceylan Akça Cupolo yaptığı konuşmada, Erdoğan hoca ardında çok çok güzel çocuklar yoldaşlar bıraktı. Onların O’nun mücadelesini anısını yaşatacaklarını biliyorum. Hep kalbimizde hep anımızda yaşayacak” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı konuşmada, Erdoğan Aktaş’ın dersane sürecine dikkat çekerek; Kartal büyük bir eğitimcisini, Kartal büyük bir eğitim abisini kaybetti. Ben yaşlardan tutun belki daha büyük gençlerin Doruk Dershanesi’nde bir şekilde yolu geçti. Hepimizin başı sağolsun.” dedi.

Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Alper Taş yaptığı konuşmada; ” Erdoğan abi çok güzel bir insandı. Yaşamın her alanında gülebilen, hep morali yüksek tutan bir insandı. bu meziyetlere sahip olabilmek o kadar kolay değilidi.

Kartal’ın yerel yüzüydü. Kartal’ın devrimci yüzüydü, Kartalın dayanışmacı yüzüydü. Kartal’ın kardeşlik, barış, eşitliklikçi yüzüydü. Kartalın bütün güzel değerlerinin temsil edildiği bir yüzdü Erdoğan abi.

Konuşmaların ardından klamlar, türküler ve alkışlarla Erdoğan hocanın naaşı, mezarlığa götürüldü.

 

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı