Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaGÜNCELKartal CHP İlçe Örgütü'nden 3600 Ek Gösterge Standı

Kartal CHP İlçe Örgütü’nden 3600 Ek Gösterge Standı

Kartal CHP İlçe Örgütü Kartal Meydanında bir stant açarak ‘Milyonlarca memur 3600 Ek Gösterge için CHP iktidarını bekliyor’ başlıklı bildiri dağıtımına başladı.

 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki 3600 ek gösterge’ tartışmasına ilişkin bir açıklama da CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi. Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamasının ardından Kartal CHP İlçe Örgütü Kartal Meydanında bir stant açarak ‘Milyonlarca memur 3600 ek gösterge için CHP iktidarını bekliyor’ başlıklı bildiri dağıtımına başladı.
CHP İlçe Örgütü Kartal Meydanında 7 gün boyunca açık tutacağı stantta bildiri dağımı gerçekleştirecek.
Kartal CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mert Polat yaptığı açıklamada; CHP Emek Büroları tarafından yapılan bir organizasyonla bugün meydanlara inildi. 3600 Ek Gösterge hakkı uzun süredir Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu tarafından gündeme getirilen ve verilmesi gereken bir haktır.

“Ceza İnfaz Kurumu memurlarını kapsaması talebimiz var”

Bu çok daha uzun zaman önce seçim vaadi olarak memurlarımıza söylendi. Ancak bu sözde kaldı yasal alt yapı oluşturulamadı ya da oluşturtulmadı. Hükümete söylediğimiz ‘bir an önce 3600 Ek Göstergeyi verin’. Vermiyorsanız da zaten Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu’nun söyledi, ‘iktidara geldiğimizde ilk işlerden biri bu olacak’. 3600 Ek Gösterge talebi dört meslek grubunu kapsıyor. Beşinci olarak ise bizim Ceza İnfaz Kurumu memurlarını kapsaması talebimiz var” dedi.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar