Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARI İçten sohbeti, bilgiyi, güzel enerjiyi  paylaşmak

 İçten sohbeti, bilgiyi, güzel enerjiyi  paylaşmak

İlişkilerimiz kişiliğimizi ele verir. Kendini sevmek, bencillik değildir. Kendini sevmek, kendine zaman ayırmak, kendine değer vermek, ihtiyaçlarını önemsemek bencillik değildir.
Bencillik paylaşmamaktır. Kendinde olanı sadece kendine saklamaktır. Bencillik, neşeni, coşkunu, iyiliğini, bonkörlüğünü, hoş sohbetini, bilgini, zamanını, enerjini kimsenin yararına kullanmamak, stoklamak ve çürümeye bırakmaktır. Diğer bir değişle enerjiyi istiflemektir.
Oysa istiflemek yoksunluk bilinciyle ilgilidir. Kileri ağzına kadar bakliyat ile doldurup sonra bu bakliyatı kurtlanmaya bırakmaktır. Ne kendinin, ne de başkasının karnını doyurabildiğin mahsule hamallık etmektir, ziyan etmektir.
Bencil insan enerjisini istifleyerek, ziyan eder. Paylaşmak enerjiyi besler, büyütür, çoğaltır ve bereketli kılar.
Bu yüzden kendine değer veren enerjisini bonkörce paylaşan insanların içsel coşkuları kuvvetlidir. Kendini sevmesini beceremeyenin, başkasını sevmesi beklenemez. Çünkü elinde paylaşacağı bir şeyi yoktur.
Değerli dostlarım; elinizde ve kalbinizde değer verdiğiniz insanlara paylaşacak bir şeyler barındırmanızı ümit ederken, bu köşede  içten sohbeti, bilgiyi, güzel enerjiyi  paylaşmak umuduyla sizlerle olacağım.

Mehmet Şahin
Mehmet Şahin
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı