Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaEMEKKARTAL EMEKLİ- SEN KAHVALTIDA BULUŞTU

KARTAL EMEKLİ- SEN KAHVALTIDA BULUŞTU

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)na bağlı Emekliler Sendikası Kartal Şubesi bir dayanışma kahvaltısı düzenleyerek sorun ve taleplerine dikkat çekti.

 
Emekliler Sendikası Kartal Şubesi, emekli aylıklarında yapılacak yeni yıl zammının, insanca yaşanılır bir düzeye yükseltilmesi talebinin yanında, Emeklilerin sosyal ve diğer ekonomik talepleriyle birlikte EYT’lilerin sorununun toplumsal bir sorun olduğunu yüksek sesle dile getirdi.
Kartal Belediyesi Mehmet Ali büklü Parkı Sosyal Tesisinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen kahvaltıda, Emekliler Sendikası Kartal Şubesi adına yapılan açıklamada:
“Hükümetin politikalarının, emeklileri ezdiğini dile getirerek; “Yıllarca, en yüce değer olan emeğini -işgücünü-, ülkemiz için harcamış milyonlarız. 13,5 milyonu aşan emekli ve emekli hak sahiplerinin durumu içler acısı ve emekliler tam sefalet içinde yaşamaya mahkum edilmiştir.
Çığlığımızı; ülkemizi yönetenler duymuyorlar, bizler de onlar duysun diye ÇIĞLIK atmıyoruz. Çığlığımızı birbirimize duyurarak; daha güçlü mücadele için, birleşmek için, güçlenmek için atıyoruz. Sesimizi tüm yurtseverlerle, haksızlığa uğrayanlarla, hak-hukuk-adalet isteyenlerle birleştirmek için atıyoruz. Ülkemizin iyi bir geleceğe kavuşması işçi sınıfı ve tüm emekçilerinin birliğiyle gerçekleşecektir.” dendi.
Gerçekleştirin dayanışma kahvaltısına; Hukukçu Av.Celal Ülgen, Gazteci Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Murat Ağırel, Bora Gezmiş, Kartal Belediyesi Başkan yardımcıları Adem Uçar, İmam Aydın ve belediye Meclis üyeleri katıldı. Sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yanı sıra CHP, İYİ Parti, HDP’nin Kartal ilçe örgütleri ve CHP Maltepe ilçe yöneticileri dayanışma kahvaltısında katıldılar.
Dayanışma kahvaltısı Turgut Ünlü’nün “BİRLİK” çağrısı ile sona erdi.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı