Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATKartal‘da "Ustalara Saygı Sokak Konserleri"

Kartal‘da “Ustalara Saygı Sokak Konserleri”

Barış Manço ve Cem Karaca Kartal’da ‘Ustalara Saygı Sokak Konserleri’ ile Anılacak

Kartal Belediyesi, Anadolu rock müziğinin unutulmaz sanatçıları Barış Manço ve Cem Karaca anısına 8 Şubat Salı günü “Ustalara Saygı Sokak Konserleri” düzenliyor.
1970’li yıllarda yazdıkları şarkı sözlerini, Türk halk müziği ile rock müziğin birleşiminden oluşan soundla birleştirerek, Anadolu Rock’ını müzik dünyası ile tanıştıran Barış Manço ve Cem Karaca; 8 Şubat Salı günü, saat 14.00’da “Ustalara Saygı Sokak Konserleri” adlı etkinlikle ölüm yıl dönümlerinde anılacak.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan konserler, Yasinağa Alt Geçidi ve Kartalbaba Alt Geçidi’nde müzikseverlerle buluşacak.
Düzenlenecek olan konserlere sanatçılar; Onur Barış Gülhane, Burak Şen, Funda Yardım, Sercan Pamuk, Burak Ünervan, Serhat Peker, Selçuk Yalçın ve Hakan Kaya eşlik edecek. Sanatçılar usta isimlerin sevilen şarkılarını, Kartallılar için seslendirecek.
“Önemli değerlerimizi yaşatmak, gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla hayatını kaybetmiş kıymetli; sanatçı, edebiyatçı, düşünür, gazeteci, aydın kısacası ülkemize ve kültürümüze büyük katkısı olan şahsiyetlerimizi anmaya devam edeceğiz.” diyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Barış Manço ve Cem Karaca anısına gerçekleştirilecek olan “Ustalara Saygı Sokak Konserleri”ne tüm komşuları davet etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş