Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaEMEK1 Mayıs Maltepe Meydanı'nda

1 Mayıs Maltepe Meydanı’nda

DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve TDB, 1 Mayıs’ın Maltepe Meydanı’nda kutlanacağını duyurdu

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB “Birlikte değiştireceğiz” diyerek 1 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Maltepe Meydanı’na çağrı yaptı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü, Maltepe Meydanı’nda kutlayacaklarını açıkladı.

DİSK ve KESK bileşenleri, kararı Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdu.

Açıklamaya Emek Partisi (EMEP) İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Eş Başkanı İlknur Birol, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen’in yanı sıra pek çok siyasi parti ve emek meslek örgütü temsilcisi destek verdi.

“MAAŞ ZAMLARI TEKRAR BELİRLENMELİ”

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu burada yaptığı konuşmada, İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de işçi ve emekçilerle yüksek katılımlı kutlamalar gerçekleştireceklerini söyledi.

Çerkezoğlu, başta asgari ücret olmak üzere ücret zamlarının enflasyonun altında kaldığını belirterek, işçi ve emeklilerin ücretlerinin ve çalışma koşularının düzeltilmesi için alanlarda olacaklarını ifade etti.

Maaş zamlarının tekrar belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Çerkezoğlu, “Asgari ücretin derhal Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun tekrar toplanarak güncellenmesini, bütün ücretlerde gerekli iyileştirmelerin yapılmasını, en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine çekilmesini, genç, kadın ve genel işsizliği önleyecek, kalıcı istihdam yaratacak üretime dayalı bir ekonomik politikayı istiyoruz” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun 1 Mayıs bildirisinin okumasının ardından sendika temsilcileri, Beşiktaş çarşıda 1 Mayıs bildirgesi dağıtarak vatandaşları 1 Mayıs kutlamalarına davet etti.

Fotoğraf: Arzu Çerkezoğlu paylaşımından

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar