Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaYEREL YÖNETİM11 KREŞ AÇILDI 7’SİNİN TEMELİ ATILDI

11 KREŞ AÇILDI 7’SİNİN TEMELİ ATILDI

11 KREŞ AÇILDI 7’SİNİN TEMELİ ATILDI

İBB, ‘150 Günde 150 Proje’ maratonu kapsamında, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Muharrem Erkek ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımlarıyla 11 kreşin açılışı gerçekleştirip, 7 Yuvamız İstanbul kreşinin temelini attı. Törende konuşan İmamoğlu, “işimizi yapmaya devam edeceğiz. Biz, bu düzeni değiştireceğiz. Bu memleket, cennet. Bu memleketi, insanına da cennet kılacağız. Sadece bir kısım insana nimetlerinin aktarıldığı bir şehir ya da bir memleket, insanını mutlu etmez. İnsanını mutlu eden yöneticiler olma yolunda, kararlılıkla yürüyeceğiz. Bize hukuksuz müdahalelerine karşı, haysiyet mücadelemizi sonuna kadar vermeye devam edeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “150 Günde 150 Proje” maratonu kapsamında 11 kreşin açılışı gerçekleştirip, 7 Yuvamız İstanbul kreşinin temelini attı. Açılışlar ve temel atma töreni; CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Muharrem Erkek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin katılımlarıyla, Ataşehir’de yapıldı. Torun, Erkek ve İmamoğlu, protokol için ayrılan alanda, kreşe giden bir kız ve bir erkek çocuğuyla birlikte oturdu. Törende Ataşehir Esatpaşa, Avcılar Ambarlı, Bağcılar Kirazlı, Bakırköy Şenlikköy, Beylikdüzü Adnan Kahveci, Esenler Yavuzselim, Gaziosmanpaşa Mevlana, Güngören Tozkoparan, Silivri Alipaşa, Tuzla Yayla ve Madenler mahallerindeki kreşlerin açılışı yapıldı; Arnavutköy Hadımköy, Büyükçekmece Pınartepe, Gaziosmanpaşa Merkez, Pendik Kurtköy, Sultanbeyli Gazi, Sultangazi Gazi ve Ümraniye Aşağı Dudullu mahallelerindeki kreşlerin temeli atıldı.

İMAMOĞLU: “LİSTEYE YUKARIDAN AŞAĞI BAKINCA AKLIMA ŞİİR OKUMAK GELDİ”

“Listeye yukarıdan aşağı bakınca aklıma şiir okumak geldi” diyen İmamoğlu, açılışını yaptıkları kreşlerin bulunduğu ilçeleri ve mahalleleri şiir formunda okudu. İmamoğlu, “Şiirimiz bu 11 tane kreşimizden mütevellit. Gerçekten bu liste şiir gibi geliyor bana ve bir şiir gibi de aslında insanlığımı bana hissettiriyor. Aynı zamanda duygularımı harekete geçiriyor. Bugün açtığımız kreşlerin bu listesi, beni çok gururlandırıyor. Çocuklarımızı eşitlemeliyiz. İstanbul’un neresinde yaşıyorsa yaşasın, çocuklarımız, bu milletin evlatları olduğunu hissetmeli ve onların hiçbir şeyini eksik tutmamalıyız” dedi. İBB olarak bu anlamda çok önemli hizmetler sunduklarına vurgu yapan İmamoğlu, “Çünkü Cumhuriyet, her şeyden önce çocuklar için, eşitlik ve adalet demektir. Cumhuriyet’in bu kavramını hissetmemiz lazım” diye konuştu. Türkiye’nin, özellikle eğitim noktasında büyük bir eşitlik arayışında olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Eğitimde fırsat eşitliği, gerçekten yerle yeksan olmuş. Verileri duysanız, görseniz, içiniz acır. Öyle uçurumlar var ki… Halbuki, bu memleketin evlatları, eşitlendiği zaman, mucizeler gerçekleştirebiliyor. Bugün eşitsizliğin mimarı olanlar, devletimizin ve milletimizin bireyleri olarak, memleketimizin en üst mercilerine, en üst makamlarına erişebiliyorlar, eriştiler. Bunun tek sebebi, kaynağı, işte Cumhuriyet’in eşitlik ilkesidir” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’U BU AKILDAN KURTARARAK, İSRAFA VE İSTİSMAR DÜZENİNE SON VERDİK”

Ülkeyi yönetenlerin eğitimde yarattığı fırsat eşitsizliğine karşın, İBB olarak mücadeleye devam ettiklerini belirten İmamoğlu, şunları söyledi: “İstanbul’u 25 yıl yönetip, tek bir kreş açılmaması ya da tek bir öğrenci yurdu açılmaması ya da açık, şeffaf bir biçimde, kapsayıcı ve geniş ölçekte tek bir öğrenciye burs verilmemesi… Biz, İstanbul’u bu akıldan kurtararak, israfa ve istismar düzenine son vererek, bereketi bol bir bütçeyi organize ederek, en tasarruflu şekilde, en doğru şekilde hizmeti insanlarımıza ulaştırma gayreti içerisinde oluyoruz. Bu toprakların bütün çocukları, en ücra köşesindeki köyünden Ataşehir’in göbeğine kadar, bütün çocukları Cumhuriyet’in çocuklarıdır. Onların kişisel özelliklerine, annelerine, babalarına inancına, siyasi görüşlerine bakmaksızın, bu ülkeye ve bu insanlığa hizmet adına eşit eğitim fırsatı verilmesi gereken çocuklarımızdır. Biz, kötü olan bu sürecin asla seyircisi olmadık. İstanbul’da 150 mahallede 150 kreş açmanın bu memleket için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz.”

DUDULLU- BOSTANCI METRO HATTI 6 OCAK’TA AÇILACAK

Ataşehir’in de aralarında bulunduğu; Kadıköy, Ümraniye ve Maltepe’yi içine alan Dudullu-Bostancı metro hattını 6 Ocak 2023’te, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İstanbulluların hizmetine sunacakları bilgisini paylaşan İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:  “İşte ben ne yapıyorum? İşime bakıyorum, işimi anlatıyorum. Dolayısıyla işimizi yapmaya devam edeceğiz. Biz, bu düzeni değiştireceğiz. Bu memleket, cennet. Bu memleketi, insanına da cennet kılacağız; 85 milyon insanına, 16 milyon İstanbulluya cennet gibi kılacağız. Sadece bir kısım insana nimetlerinin aktarıldığı bir şehir ya da bir memleket, insanını mutlu etmez. İnsanını mutlu eden yöneticiler olma yolunda, kararlılıkla yürüyeceğiz. Tabii ki yüce Türkiye Cumhuriyeti yargısı önünde, hepimiz hesap veririz. Türkiye Cumhuriyeti’nin denetleyici kurumları önünde, namuslu müfettişlerin önünde hepimiz hesap veririz, denetlenmekten onur duyarız. Zira bu, görevimizin bir parçasıdır; ama hak, hukuk, adaletin evrensel prensiplerinin uygulanması kaydıyla. Aksi takdirde bize hukuksuz müdahalelerine karşı, haysiyet mücadelemizi sonuna kadar vermeye devam edeceğiz. Allah şahit, hemşerilerim de şahit; eksiğimiz olabilir, hatamız olabilir. Ama tek bir kişinin hakkına zeval gelecek bir davranışta bulunmadık, bulunmayacağız. Yani hiç kimsenin hakkını yemeyiz, 16 milyon vatandaşımızın da hakkını yedirmeyiz. Çok net. Bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Yüzünüz gülsün. Çocuklarımızın her geçen umudu büyüsün. Gençlerimizin her geçen gün umudu büyüsün. Anneler, babalar geleceğe umutla baksın. Daha da büyüsün. Çok güzel bir yıla giriyoruz. Şimdiden yeni yılınız kutlu olsun. Cumhuriyeti’mizin 100’ncü yılında, 2023’te her şey çok güzel olacak.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş