Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş'a  Saldırı

Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş’a  Saldırı

Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş’a  Saldırı

Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Kartal Cemevi Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu 2. Başkanı Selami Sarıtaş evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradı. Saldırganların motosikletli ve kasklı oldukları öğrenildi.

Sarıtaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve hastanedeki işlemlerinin ardından evine döndüğü öğrenildi.

Saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Muharrem Ayı  dolayısıyla “Bin defa mazlum olsan da bir defa zalim olma” pankartlarının asılı olduğu Kartal’da, Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a yapıldı bu saldırı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, “Kartal Cemevi Vakfı Başkanı sevgili Selami Sarıtaş’a yapılmış alçakça bir saldırı olduğunu ailesi ile görüşerek teyit ettim. Son derece nazik kişiliğe sahip sevgili Selami Sarıtaş’a yapılmış bu saldırıyı kınıyorum. Kendisi ile dayanışma için yanına geçiyorum,” paylaşımında bulundu.

Alevi Vakıfları Federasyonu, “Federasyonumuz 2. Başkanı, Kartal Cemevi başkanı Selami Sarıtaş evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradı. Genel sağlık durumu iyi olan Selami Başkanımıza geçmiş olsun diyor, faillerin bir an evvel bulunmasını temenni ediyoruz.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen “Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Kirli ve karanlık elleri çok iyi tanıyoruz. Ancak başaramayacaklar,” dedi.

Kartal Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Efendi Argunşah, “Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş‘a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Birliğimizi ve beraberliğimizi hedef alan bu tür zihniyetlerin her zaman karşısında olacağız.”

Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, “Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş‘a yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, lanetliyorum. Birliğimizi ve beraberliğimizi hedef alan her türlü alçaklığın karşısında daha çok kenetleniyoruz. Geçmiş olsun Selami Başkanım.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı