Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGENEL30 YILLIK MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZÜLDÜ

30 YILLIK MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZÜLDÜ

Kartal Karlıktepe Mahallesi 11437 ada 319 parsel TRT Basın Sitesi’nin yaklaşık 30 yıllık İstanbul Büyükşehir Belediye ile süren mülkiyet problemi çözüldü.

 
1989-1994 dönemi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen ve Kartal Belediye Başkanı Mehmet Ali Büklü dönemlerinde konut inşası amacıyla İBB tarafından arsanın kooperatife tahsisiyle başlayan ve mülkiyeti İBB’de kalan bugüne kadar bir türlü çözüme ulaştırılamayan mülkiyet sorunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Kararının meclisten geçmesiyle sonuçlandı.

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek sosyal medya da duyurdu

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek yaptığı sosyal medya paylaşımında “Karlıktepe Mahallemizdeki TRT Basın Sitesi’nin 30 yıllık mülkiyet probleminin çözümü için site sakini komşularımızın katılımıyla bir istişare ve değerlendirme toplantısı yaptık. Problemin çözümü için gerekeni yapacağız.” şeklinde açıklama yapmıştı.
İBB AK Parti Grup Başkanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunan ve konuyu takip eden Ebubekir Taşyürek ve Meclis Üyeleri, 16 Mart tarihinde Hukuk Komisyonu Kararının Meclis Genel Kurulundan geçmesi sonrasında; “Kartal Karlıktepe’deki TRT Basın Sitesi’nin 30 yıllık mülkiyet problemini çözerek site sakinlerine 5 yıla kadar taksitlendirilme kolaylığı da sağlayan AK Parti İBB Meclis Grubumuza teşekkür eder, başarılı hizmetlerinin devamını dileriz.” şeklindeki paylaşımıyla haberi sosyal medyadaki takipçileri ile paylaştı.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş