Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaEMEK4+4 ZULMÜNE KARŞI YÜKSELEN SES BU KEZ KADIKÖYDE YANKILANDI.

4+4 ZULMÜNE KARŞI YÜKSELEN SES BU KEZ KADIKÖYDE YANKILANDI.

Kadıköy Belediyesi işçileri, enflasyon farklarının ödenmesi talebiyle, Kadıköy Belediyesi önünde tüm işçilerin katılımıyla kitlesel basın açıklaması yaptı.

4+4 zulmüne hayır

Kadıköy Belediyesi işçileri, enflasyon farklarının ödenmesi talebiyle, Kadıköy Belediyesi önünde tüm işçilerin katılımıyla kitlesel basın açıklaması yaptı. Genel- İş Sendikası Anadolu 1 Nolu Şube ve Kadıköy Belediyesi arasında TİS görüşmeleri devam ederken işçilerin asgari ücret farklarının kabulü ve ödenmesi talebi henüz gerçekleşmiş değil. İşçiler bundan dolayı eylemli önce Belediye önünde gerçekleştirdiler.Eylemin sonunda işçiler hazırladıkları  dilekçelerini Aile Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığına ve Maliye Bakanlığına göndermek için topluca postahane şubesine yürüdüler.

Sendika adına yapılan açıklamada Ocak ayında açıklanan % 20.30 enflasyon oranına karşılık işçilerin alacakları zam artışlarıyla ücretlerinin asgari ücretin altında bir düzeyde bulunduğunu vurgulayan Mahmut Şengül, yaşanılan krizin artan negatif etkisiyle ücretlerin enflasyon karşısında eridiğini hatırlattı ve  işçilerin ne insanca yaşanabilecek bir ücrete ne de sağlıklı çalışma koşullarına sahip olabildiklerini vurguladı.

“Bu sebepten dolayı buradan yetkililere ve sorumlu Aile Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığına ve Maliye Bakanlığına dilekçe ile çağrımızı yapıyoruz.” diyen Şengül, “bir an önce bu iki Bakanlığın, bu konuda bir düzenleme yaparak, asgari ücrete gelen % 26’Iık zammın KHK ile geçen işçileri kapsamasını ve bunun üzerinde KHK’nın belirlediği %4’Iük artışa eklenmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı