Pazar, Mayıs 19, 2024

Devlet,Maliye ve Gümrük Bakanı Adnan Kahveci ölümünün 26. Yılında Kartal Yakacık Mezarlığı’nda kabri başında anıldı.


Devlet ve sistem partileri Adnan Kahveci anmasında bir oldular. CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu bu durumu şöyle ifade etti: ” Görüyorum ki, tüm siyasi cümleler birleşiyor. Konuşanlar hep aynı cümleleri kurdular. Bir olmak aslında ne kadar kolay”diyerek anmada buluşanları tanımladı.

Anmaya bir çok çevreden kalabalık bir katılım oldu. Kartal Belediye Başkanı Operatör Doktor Altınok Öz, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Poyraz,Beylikdüzü Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet İmamoğlu, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Başkan aday adayı Harun ÖZDEMİR,Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, AK Parti Kartal Belediyesi Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Belediyesi Başkan adayı Gökhan Yüksel,Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay,İYİ Parti Kartal İlçe Başkan yardımcısı Av. Yıldırım Ateş ve yönetim kurulu üyeleri, Kartal Mahalle Muhtarları,Sivil Toplum Kuruluşları CHP Birinci Bölge Milletvekili aday Ertuğrul BERKİ, FB Tesisler eski Müdürü Reşat Aydın, Türkiye Güreş Federasyonu Onur Kurulu ve Basın Kurulu üyesi Fethi SATICI, ,Köprübaşı Derneği

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz yaptığı konuşmada
Adnan Kahveci’nin ölümüne ilişkin şüphelere dikkat çekti. “Adnan Kahveci doğduğu yerin ötesinde yüreklice Doğu sorunu, Kürt sorunu konusunda rapor yazabilecek kadar yürekli bir siyasetçi ama doğruluğun, dürüstlüğün siyasette bazen bedeli var. Eğer demokrasi Türkiye’de yerleşmiş olsaydı hem faili meçhul cinayetler aydınlanırdı hem de Adnan Kahveci’nin ölümü aydınlanırdı. Halen vicdanlarda Adnan Kahveci’nin ölümü ile ilgili soru varsa ve onun karşılığı anlamıyorsa Türkiye’de demokrasinin halen tam yerleşmediğinin ifadesidir. ”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı