Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaPOLİTİKA'Acil Seçim' Çağrısı

‘Acil Seçim’ Çağrısı

Kılıçdaroğlu ile Akşener görüştü, iki lider ‘acil seçim’ çağrısı yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bir an önce ülkenin seçime gitmesi gerekiyor” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saat 16.00’da İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi.
Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Gündemdeki aciliyet üzerine saat 16.00’da Millet İttifakı ortağımız İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener ile görüşmeye gidiyorum. Görüşmemizin ardından ortak basın açıklaması yapacağız.” dedi.
Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak açıklamada bulundu.
Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Bizler sorumluluk hisseden genel başkanlar olarak bir araya geldik. Bütün fatura sokaktaki vatandaşa çıkıyor. Türk Lirası eriyor. Sadece seyirci kalıyorlar. Karşımızda bir duvar var garip bir yapıyla karşı karşıyayız” dedi.
Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında, “Böyle zırvalıklarla ekonomi yönetilemez. Yönetemiyorsunuz. Merkez Bankasına ya müdür ol açıklama yap ya da Merkez Bankasına müdahale etme. Koskoca bir kurum itibarsızlaştırıldı. Kendisine açık çağrıda bulunuyorum. Yönetemiyorsun. Milletin sırtına daha fazla yük yükleme. Bir an önce ülkenin seçime gitmesi gerekiyor” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu’nun ardından konuşan Akşener, “Acil seçim çağrısına katılıyorum. Artık yolun sonu görülmüştür” dedi.


ERDOĞAN İLE BAHÇELİ DE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Saray’da görüşmüştü.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı