Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGÜNCELAday Adayı Belediye Başkanı Yüksel; “Sizlerin Başını Öne Eğecek Hiçbir Şey Yapmadım”

Aday Adayı Belediye Başkanı Yüksel; “Sizlerin Başını Öne Eğecek Hiçbir Şey Yapmadım”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevini yeniden üstlenmek için Cumhuriyet Halk Partisi’ne aday adaylık için resmi başvurusunu tamamladı. Yüksel, “Ben de sizlerin başını öne eğecek hiçbir şey yapmadım. Gayretle sorunları çözmeye çalıştım.”

Parti İçi Gövde Gösterisi

Adaylık başvurusu için CHP Kartal İlçe Başkanlığı’na saat 16.30 olarak randevu veren Gökhan Yüksel daha kitsel bir katılım için saat 17.30 civarında ilçe başkanlığına geldi.

Parti binasının ve sokağında yüzlerce kişinin toplanmasının ardından ilçe binasına giren Gökhan Yüksel, CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat’ın başkanlık makamına geçerek adaylık için gerekli evrakları teslim etti. Başvurunun saat 17.00 itibari ile sonlanmış olmasından dolayı Gökhan Yüksel asıl başvuruyu daha önce yaptığını ve şimdi eksik evrakları teslim ettiğin belirtti.

Heyecanımız Yüksek, Gençliğimiz Var

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 2019 adaylık açıklamasında olduğu gibi büyük bir heyecan duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Sevgili İlçe Başkanımızın da ifade ettiği gibi burası baba ocağı, ana ocağı… Doğru. Annem ve babam da burada, annem ve babam gibi gördüğüm insanlar da burada. Acısıyla tatlısıyla koca 5 yılı bitirmek üzereyiz, bu 5 yılın içine sığdırdığımız birçok anı da var, birçok acı da var, birçok güzellik de var” dedi.

Yüksel, görev süesince yaşanan afetlere dikkat çekerek; “Sürecin hemen başında belediye başkanlığını anlamaya çalışırken, yaşadığımız bir pandemi süreci var. Pandemi süreci içinde komşuluk hukukunu korumak ile ilgili yaptığımız bir seferberlik var. Kartal Belediyesi ailesi ile birlikte o iki yıl boyunca bütün komşularımızın komşuluk hukukunu korumak kaydıyla onlara yetişmeye gayret gösterdik. Ardından yaşanılan depremlerle, yaşanılan yangınlarla, sellerle oluşan sıkıntılı süreçlerin bir şekilde üstesinden gelip, hizmet etme çabasını sürdürüp; aynı zamanda hem yatırım, hem hizmet, hem komşuluk hukukunu devam ettirmek gibi özel ödevlerimiz oldu.”

“Sizi Gururlandıracak Birçok İş Yaptık”

Bazen öyle ağır süreçler geçirdik ki ağzımınız tadı hiç olmadı sevgili ailem. Dolaysıyla yaptığımız güzel işleri bile paylaşmak bazen içimizden gelmedi. Sadece bir tane örnek vermek istiyorum. Bu dönem lise ve üniversiteye hazırlanan çocuklarımız için Kartal Akademi bünyesinde Mustafa Necati Kurs Merkezi’ni kurduk. Liseye hazırlanan çocuklarımızdan bir tanesi Türkiye birincisi oldu. Türkiye birincisi olarak bu sürece damga vurdu ve sosyal belediyeciliğin bir örneği olarak anlatmak istiyorum. Ekonomik durumu iyi olmayan bir kardeşimizin bizim dershanemize gelerek Türkiye’nin bir numarası olması, omuzlarımızdaki yükü de sorumluluğu da artırdı. Bu ve bunun gibi sizi gururlandıracak birçok iş yaptık.

“Sizlerin Başını Öne Eğecek Hiçbir Şey Yapmadım”

Bu sürecin tamamında ben Cumhuriyet Halk Partisi ailemi yanımda gördüm. Ben de sizlerin başını öne eğecek hiçbir şey yapmadım. Gayretle sorunları çözmeye çalıştım. İyi ki varsınız, iyi ki birlikteyiz. Bugün aday adaylık sürecinin son günü ve ben de evraklarımı teslim ettim. Bu yolda yine aday adayı olan arkadaşlarım var. Bu aile büyük bir aile. Bu ailenin fertleri, bu ailenin bireyleri ortaya bir iddia koyarlar. Bu iddiayı sürdürürler ve sonra hep birlikte el ele kol kola birlikte bu mücadeleyi sürdürmek için yine kucaklaşırlar. Bütün arkadaşlarıma; hem belediye başkan aday adaylarına, hem de meclis üyeliği aday adaylarına başarılar dilerim.

İlçe Binasına Sığmayan Partililere Dışarıda Hitap Etti

İlçe binasındaki konuşmasının ardından Kartal Belediye Başkan Gökhan Yüksel, kendisini  dışarıda bekleyen partililerle hitaben kısa bir hitap konuşması gerçekleştirdi.

Yüksel, burada aday adaylığı başvurusu süreci ile ilgili bilgi verdi ve partililere teşekkür etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş