Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGÜNCELADD Kartal, yeni üyelerin kimliklerini takdim etti

ADD Kartal, yeni üyelerin kimliklerini takdim etti

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kartal Şubesi yeni üyelerin kimliklerini düzenlen etkinlikte taktim etti.

Yüksel Fırat/Kartal

Kartal Gezegen Kafede düzenlenen etkinlikte ADD Başkanı Hülya Arkan, “Derneği’nde görev yapmak emek ve bilgi istediği gibi kararlılık ve cesaret ister. Biz, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bütün katliam ve baskılara karşı her geçen gün büyüdük ve şu anda 342 şube, 50 temsilcilik ve 70.000’in üzerinde üyeyle faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

ADD yeni üyelerin kimliklerini takdim etkinliğine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Başkan Yardımcıları Dilek Kars, Olcay Özgön, Belediye Meclis Başkan Vekili Özlem Bulut, ADD Genel Başkan Yardımcısı Önder Polatoğlu, Kartansaş Müdürü Yaşar Tan, Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Başkanı Gülay Şakar, İYİ Parti Kartal İlçe Sekreteri Nevin Cenker, CHP Meclis Üyesi Adayı Ali Aluç ve bir çok konuğun katıldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

ADD’nin yeni üyeleri:  Kartal Cem Evi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, Erzincan Tanyeri Dernek Başkanı Vedat Bal, Türkiye Emekliller Derneği Başkanı Hüseyin Ayaz, Erzincan 24 Kültür Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Cemal ÇİÇEK,  Kartal Rumeli Mübadilleri Derneği Kadriye Seyhun, Dragos Musiki Cemiyeti Başkanı Serdar Taştanoğlu, Kartal Sivas Kültür Eğitim Ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazife Hüner başta olmak üzere 112 yeni üyeden etkinliğe gelebilen 95 üyenin kimlikleri taktim edildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nde görev yapmak emek ve bilgi istediği gibi kararlılık ve cesaret ister diyen ADD Başkanı Hülya Arkan, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Hülya Arkan; ’31 Mart Adalet ve Demokrasi Haftası’ olması nedeniyle Muammer Aksoy ve Kalpaksız Kuvayı Uğur Mumcu anısına program düzenlediklerin belirtti.

Arkan; Atatürk Cumhuriyeti’ni savunan, temel değerlerini anlayan ve toplumu anlatan kalemini, aklını, kişiliğini satmayan, namuslu, yurtsever aydın gibi aydın insanların yok edilmesiyle rejim daha kolay dönüştürülebilecekti. Bu nedenle toplumu bilinçlendiren aydın isimlerin susturulması gerekiyordu” diyerek suikastlara uğrayan ADD üyeleri Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Şükrü Demirkürek’i andı.

Arkan konuşmasının devamında; ”Atatürkçü Düşünce Derneği’nde görev yapmak emek ve bilgi istediği gibi kararlılık ve cesaret ister. Biz, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bütün bu katliam ve baskılara karşı her geçen gün büyüdük ve şu anda 342 şube, 50 temsilcilik ve 70.000’in üzerinde üyeyle faaliyetlerimize devam ediyoruz.” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yeniden CHP’nin Kartal Belediye Başkan Adayı olmasının ardından ilk açıklamasın burada yaptı.

Yüksel; “Atatürk İlke ve İnkılaplarını devam ettirmek, onları savunmak, bu yolda ilerlemek kolay değil. Ve bu yolda yaşamını yitiren büyüklerimizi andık. Bu çok acı bir hadise. Hepsini saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Dün tekrar partimiz tarafından görev tevdi edildim. Yeni dönemde de aday olarak yola devam ediyorum. Bizim için hizmetle, hizmetle alakalı gönülden, samimiyetle adım atma ve hiç yorulmadan koşma dönemi devam ediyor. O anlamda biz buna belediyecilik işleri olarak bakmıyoruz. Komşularımızın ihtiyaçlarını, komşularımızın hassasiyetlerini, komşularımızın yaşam alanlarını, komşularımızın daha iyi bir Kartal’da yaşam bulmalarını sağlayabilmek için gerçekten içimizden gelerek, gerçekten severek ve isteyerek, heyecan ve şevk duyarak çalışma azmi olarak tanımlıyoruz. Çıtayı daha yukarı çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Rehberimiz de Atatürk ilke ve inkılaplarıdır.” dedi.

Konuşmaların ardından yeni üyelere kartlarının takdimi yapıldı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı