Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELADD: "Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet"

ADD: “Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet”

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi yeni yıl mesajında; “Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet” çağrısı yaptı.

Atatürkçü Düşünce Derneği yeni yıl mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsız bir ulus devlet olma hedefinden hayli uzaklaşmış olarak tamamlayarak;

“Türkiye Cumhuriyeti, 100. yaşını kutladığı 2023 yılını yazık ki, kuruluş felsefesi olan antiemperyalist ve tam bağımsız bir ulus devlet olma hedefinden hayli uzaklaşmış olarak tamamlayıp 2024’e içte ve dışta adeta kördüğüm olmuş sorunlar yumağıyla giriyor. Siyasal, ekonomik, kültürel hemen her alandaki sorunlarımızın kördüğüm olma nedeniyse “İç Cephe” mizin darmadağın halidir” dedi.

ADD, Büyük Atatürk Nutuk’ta atıfta bulunarak “İç Cephe” nin önemine dikkat çekerek

“İç Cephe” nin önemini Büyük Atatürk Nutuk’ta şöyle anlatıyor:Asıl olan iç cephedir. Bu cephe bütün memleketin, bütün milletin meydana getirdiği cephedir. Dış cephe, doğrudan doğruya ordunun düşman karşısındaki silâhlı cephesidir. Bu cephe sarsılabilir, değişebilir, mağlûp olabilir; fakat bu durum, hiçbir zaman bir memleketi, bir milleti yok edemez. Önemli olan, memleketi temelinden yıkan, milleti tutsak ettiren, iç cephenin çökmesidir. Bu gerçeği bizden daha çok bilen emperyalistler, bu cephemizi yıkmak için yüzyıllarca çalışmışlar ve çalışmaktadırlar…”

Yıllardır süren kin ve nefret söylemleriyle öylesine bölündük ki, çözülmesi gereken ilk sorunumuzun “İç Cephe”  dağınıklığı, tek çözüm yolunun da Atatürk’ün akıl ve bilim yoluna, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine dönmek olduğu gün gibi ortadadır” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş