Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Ahmet Şimşek Koleji Önünde Basın Açıklaması

Kartal Ahmet Şimşek Koleji Önünde Basın Açıklaması

Ahmet Şimşek Koleji öğrenci velileri okul önünde öğrencilerin yeterli eğitim alamamalarından dolayı basın açıklaması yaptı.

Ahmet Şimşek Koleji’nde 11.02.2020 tarihinde 1Okul Müdürü, 2 Okul Müdür Yardımcısı ile birlikte sayısal branş, resim ve beden eğitimi olmak üzere 15 öğretmenin istifa ettiği belirtildi.

Açıklamada; “03,01,2020 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapmış olduğumuz basın açıklamamızda, okulumuzda öğretmenlerimizin ve çalışan personelin maaşlarını alamadıklarını, bu sebeple eğitimin aksadığını,personelin istifa ettiğini,okul içinde hijyen,yemekhane,revir konularında büyük sorunlar yaşadığımızı ifade etmiştik. O tarihte yapılan basın açıklamamızdan sonra bir kısım personelin göreve geri döndüğü, öğretmen maaşlarının 2 aylık kısmının ödendiğini ,okul kantininin yeniden açıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu anlamda yapılan bu çalışma ile okulumuzda bazı sorunların düzeleceğine inandık. Bu inancımızla Okul Lise Müdürü  ve Okul Koordinatörünün velilerimizle yapmış olduğu toplantıda haklı olarak endişelerimizi, kurumda eğitimin devam etmesini,okulumuzun kapanmamasını dile getirdik. Okul lise müdürü ve koordinatörü her ne olursa olsun bu yıl eğitimi tamamlayacaklarını ve bizimle aynı fikirde olduklarını beyan etmişlerdir.

Veliler verilen bu sözlerin yerine getirilmediğini ve istifa eden öğretmenler ile birlikte sorunun daha da büyüdüğünü belirttiler. Yaptıkları basın açıklamasının amacını ise veli Gülay Turna okuduğu basın açıklamasında şöyle tanımladı; 11.02.2020 tarihinde bizlere söz veren bizlerin destek verdiği 1Okul Müdürü, 2 Okul Müdür Yardımcısı ile birlikte,sayısal branş,resim ve beden eğitimi olmak üzere 15 öğretmenimiz istifa dilekçelerini sunmuşlardır. Yaşanan bu eğitim boşluğundan dolayı çocuklarımızın geleceği yok edildiği gibi Türkiye’nin geleceği de hiç edilmiştir.

Öğretmen istifasıyla boş geçen dersler, eve gönderilen yada ders yok diye okula gitmek istemeyen çocuklar ve yine endişeli veliler olarak kandırıldığımızı hissetmekteyiz.

Eğitim hakkı elinden alınan çocuklarımıza daha sağlıklı bir kurum bulabilmek için araştırma yapan velilerimiz, seviye tespit sınavlarına giren çocuklarımızın aldığı sonuçlardan aslında öğretmen maaşlarını düşünmekten çok nasıl boş bir eğitim aldıklarını ACI ama GERÇEK olarak görmüşlerdir. Ayrıca 8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınava nasıl,hangi telafi dersleri ve motivasyonla gireceklerini sizlerde düşünün …… .

Yine başka bir sorunumuz, tüm bu yaşanan olumsuzluklar yüzünden çocuğunu okuldan almak isteyen velilerimize ödemelerini peşin olarak yaptıkları halde,borçları olmadığı halde geriye dönük alacaklarını talep ettiklerinde şu anda veremeyiz parça parça verebiliriz cevabı almışlardır. Önümüzdeki yılın bile ödemesini peşin olarak veren velilerimiz maalesef geri almak istediklerinde buna da cevap alamamışlardır.

Okulumuzun kapanmaması, eğitimin devam etmesini isteyen biz velilerin yapacağı bugün ki basın açıklaması kurum tarafından duyulmuş olmalı ki 15,02,2020 Cumartesi günü  saat 21 :31 de atılan mesajlarla eksik öğretmenlerin tamamlandığı,eğitimin düzenli olarak devam edeceği ve yine basına demeç veren velilerimiz ve ayrılan öğretmenlerimiz için başka veliler aranıp okulu kapatmak düşüncesinde olduğumuzu belirtip çirkin bir karalama kampanyası başlatıldığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Bu yüzden biz velilere kurum tarafından geçtiğimiz yaz ayından beri gönderilen SMS leri siz basın mensuplarına vereceğimiz basın bildirisinin ekinde sunacağız”.

Basın metniyle birlikte SMS’ler biz basın mensuplarına verildi.

Gülay Turna devamında; “Sayın Velilerimiz,dostlarımız, değerli Basın Mensupları, sözlerimizi tamamlarken bilinmelidir ki … bizim amacımız daha önceki basın bildirimizde de söylediğimiz gibi 39 yıllık kurumun adına, kendine yakışır şekilde eğitim vermesi, yaşanan eğitim boşluğundan kaynaklanan öğrenim eksikliğinin bir an önce giderilmesi,eksiklerin tamamlanması, okul aile birliğinin kurulması, okulda bulunan eğitim materyallerinin tamamlanması, okulda motivasyonu düşen öğrencilerin yeniden toparlanması için etkinliklerin yapılması, öğretmenlerin,çalışan personelin maaşlarının ödenmesi, okul iç disiplininin en üst seviyede uygulanması ve bunların bizlere gönderilen geçici MESAJLARLA değil kalıcı çözümlerle yerine getirilmesidir.

Dün, öğretmenlerimizin ve çalışan personelimizin mağduriyetleri ile ilgili nasıl destek verdiysek, kurumumuzda yeni görev alan yönetici ve öğretmenlerimizede yaşayabilecekleri her türlü sorunlarda kendilerinin yanında olacağımızı destek vereceğimizi bilmenizi isteriz”diyerek basın açıklamasını tamamladı.

Eğitim-San 5 No’lu Şube ve Veli-Der de basın açıklamasına destek verdi

İstifa eden öğretmenlere kızgın olan veliler, öğretmenlerin daha önce veliler ile birlikte sürecin içinde olduklarını ve maaşlarını aldıktan sonra istifa ederek okuldan ayrılmalarına kızgınlar.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı