Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAAk Parti Kartal İlçe, Yerel Seçime Hazır

Ak Parti Kartal İlçe, Yerel Seçime Hazır

Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, 1200 partili ile çalışmaları sürdürdüklerini ve Kartal’ın 20 mahallesinde 368 bin seçmeni ile buluşmak için kapı kapı dolaşacaklarını ve ikna edemeyecekleri kimsenin  kalmayacağını söyledi.

Kartal/Yüksel Fırat

Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, ilçe yürütme kurulu ve meclis üyeleri ile Ak Parti İlçe Başkanlığında bir kahvaltı toplantısı ile basınla buluştu. 21 Ekin Dünya Gazeteciler Günü onuruna düzenlenen kahvaltıda Gündoğdu,  “Güçlü ve Büyük Türkiye davamızın kartal cephesinde 2024 hedeflerimiz doğrultusunda, güzel hizmetlere imza attığımıza hepiniz inşallah şahit oluyorsunuz ve olmaya da devam edeceksiniz” diyerek önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Nimet Gündoğdu, konuşmasına “Zalim İsrail’in Filistin’de yaşayan Müslüman halkına karşı, kardeşlerimize karşı” yapılan katliamlara dikkat çekerek, “Biz Müslümanlar güçlüyüz. Rabbim katında  bir gün olacak görünmeyen ordularını Allah’ın izniyle Filistin’e de göndereceğine ben kalbimle inanıyorum” dedi.

Filistin konusunda hükümete ilişkin eleştirilere dikkat çeken Gündoğdu, “İnsanlar her ne kadar bazıları  eleştirse de hükümet aklı, devlet aklı farklı çalışır” diyerek durumu tanımladı.

Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, Kartal ve yerel seçimlere ilişkin öne çıkardığı ilk belirleme ” tüm Kartallı hemşerilerimizi sevgiyle ve muhabbet ile kucaklayacak ve çok çalışacağız. Hangi görüşten olursa olsun, tüm Kartallıları İlçe Başkanlığımızda misafir etmekten ve kendilerine çeşitli vesilelerle misafir olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” diyerek ‘Hangi görüşten olursa olsun Kartal’ın demografik yapısında hiç kimseyi ötelemeden, kimseyi kırmadan dökmeden’ açıklaması ile kapılarının tüm kesimlere açık olduğu çağrısı oldu.

“SUNİ ALGILARLA BELEDİYECİLİK YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Gündoğdu Kartal’ın sorunlarına dikkat çekerek; “Kartalımızın yirmi mahallesinde çözüm bekleyen yığınla sorunları var. Kartal’ın dört bir yanını naylon afişlerle donatarak, suni algılarla belediyecilik yapmaya çalışıyorlar” dedi.

Gündoğdu devamında, “Belediyesini borç batağına sokan ve şişirilmiş kadroların maaşını zor şer ödemekten başka hiçbir gündemi olmayan biçare yönetimle mücadele” edeceklerini ve “2024 yılında da Kartal Belediye’sini ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni geri alarak tarih yazacağız” dedi.

Bu iddialarını hayata geçirebilmek için ise Gündoğdu, 1200 partili ile çalışmaları sürdürdüklerini ve Kartal’ın 20 mahallesinde 368 bin seçmeni ile buluşmak için kapı kapı dolaşacaklarını ve ikna edemeyecekleri kimsenin  kalmayacağını söyledi. Özellikle yapılan planlama ile 250 bin kişiyi bizzat ziyaret edeceklerini ve tüm teşkilatlarının buna hazır olduğunu söyledi.

Nimet Gündoğdu açıklamalarının ardından AK Parti Grup Başkan Vekil Muhammer Bektaş, Kartal Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Nizamettin Altıntaş ile Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Haydar Göksoy söz alarak Kartal Belediyesi Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi çalışmalarının yanı sıra bakanlıklar nezdinde Kartal için sürdürdükleri çalışmaları anlattılar.

KARTAL BELEDİYESİNİN BORCU 1 MİLYAR 100 MİLYON

Muhammer Bektaş, konuşmasında Kartal Belediyesi’nin kentsel dönüşüm konusunda kendilerinin imar planları konusundaki desteklerine rağmen hiç bir şey yapmadığını ve “Tek bir binanın dönüşümünü dahi yapmadı” dedi.

Nizamettin Altıntaş, Kartal’ın sorunlarını en önemlisi kentsel dönüşüm ve imar sorunu olduğunu belirterek, bu konuda çaba harcadıklarını ve Uğur Mumcu Mahallesi, Etap1- Etap2, Yunus bölgesi, Orhantep Cevizli vb alanlarda bakanlık üzerinde çözüm için katkı sunduklarını belirtti.

Haydar Göksoy, “İradesini ve idaresini kaybetmiş bir yönetimi konuşmak ne kadar doğru” diyerek tanımladığı Kartal Belediyesi’nin “15 yıldır Kartal halkının yararına bir çivi dahi çakmamıştır” dedi.

Göksoy, çalışanların aylardır ek ücretlerinin ödenmediğini  “Sadece aynı siyasi fikirde olmadığı için yerleri değiştirilen, mobbingler uygulanan ve( kendisi şu an burada) işten atılan insanları biliyoruz” dedi.

Göksoy,” Kartal Belediyesi’nin bugün itibari ile tahakkuk edilmeyenler hariç net borcu 1 Milyar 100 Milyon TL’yi geçmiştir” dedi.

Nimet Gündoğdu Ak Parti adına Kartal Belediye Başkanlığına 12-13 aday adayın olduğunu söyledi ve “Kartal’da Cumhurbaşkanımızın göstereceği isme her zaman hazırız ve arkasındayız” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş