Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaPOLİTİKAAltılı Masa; "Aday tespiti ile ilgili istişarelerin başlatılmasına karar verdik"

Altılı Masa; “Aday tespiti ile ilgili istişarelerin başlatılmasına karar verdik”

Altılı Masa; “Aday tespiti ile ilgili istişarelerin başlatılmasına karar verdik”

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yer aldığı Altılı Masa, 10’uncu toplantısının ardından “Aday tespiti ile ilgili istişarelerin başlatılmasına karar verdik” denildi.

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yer aldığı altılı masanın 10’uncu toplantısı Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde genel başkanların katılımı ile yapıldı. Altılı Masa’nın, Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde basına kapalı yapılan ikinci tur kapsamındaki 10’uncu toplantısı 9,5 saat sürdü.

Liderlerin toplantısının ardından ortak açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Bugün tamamlama aşamasına getirdiğimiz Geçiş Süreci Yol Haritasını ve Ortak Politikalar Metnini 30 Ocak’ta yapacağımız ortak bir tanıtım toplantısı ile kamuoyunun bilgilerine sunacağız” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, genel başkanlar arasında ortak Cumhurbaşkanı adayının tespiti ile ilgili istişarelerin başlatılmasına karar verildiği bildirildi.

“Bu vesile ile ayrıca vurgulamak isteriz ki son günlerde gündeme gelen erken seçim tartışmaları bağlamında da ortak tutumumuz açıktır” denilen açıklamada, “Geçen sene bir siyasi mühendislik çabası olarak devreye sokulan seçim sistemi ile yapılacak hiçbir erken seçime destek vermeyeceğiz. 2018 seçimlerinde geçerli olan sistemle gerçekleşecek -yani 6 Nisan’dan önce yapılacak- bir erken seçime ise destek vermeye hazırız” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Bu çalışmaların kısa sürede tamamlanabilmesi amacıyla liderler arası toplantıların daha sık aralıklarla yapılmasına karar verdik. Bu bağlamda, bir sonraki toplantımız İYİ Parti’nin ev sahipliğinde 26 Ocak tarihinde yapılacaktır” denildi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı