Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANATAsya’nın Sakarcan’ı Ziyareti Soğanlık Kültür Merkezinde sahnelendi

Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti Soğanlık Kültür Merkezinde sahnelendi

2018 yılında çocuklara bedensel söz haklarını öğretmek için hazırlanan Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti tiyatro oyunu Soğanlık Kültür Merkezinde çocuklar ile buluştu.

Çocuk Eğitim Akademisi’nin çocuk istismarını önlemeye yönelik hazırlanan proje çocuklarda ve ebeveynlerde farkındalık sağlıyor. Çocuklar Bedensel Söz Haklarını Tiyatro ile Öğreniyorlar

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Çocuk Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezinin de desteklediği proje yeni dönemde çeşitli illerimizde çocuklar ile buluşmaya devam edecek.

Faaliyetler Yeni Dönemde Binlerce Çocuğa Erişecek

Çocuk Eğitim Akademisi, yazarlık atölyeleri ve tiyatro oyunlarıyla binlerce çocuğa erişmeyi planlıyor. 2022-2023 döneminde yazarlık atölyeleri ile yaklaşık on bir bin öğrenciye ulaştı. Tiyatro oyunu on dokuz etkinlik ile çeşitli illerde çocuklar ile buluştu.

Yeni dönem faaliyetlerinde gönüllü yazarlık atölyeleriyle 25.000 öğrenciye erişilmesi, tiyatro oyununun yüz etkinlikte çocuklar ile buluşması planlanıyor. Çocukların sanat ile buluşması, psikososyal gelişimlerinin desteklenmesi ve istismarı önlemeye yönelik farkındalık ve bilinçlenmenin sağlanması için faaliyetler devam edecek

Çocukların Hayatına Sanatla Dokunmak Çok Önemli?

Eğitmen Yazar Gürkan KAP’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlikte; yazar, etkinliğe ilgi gösteren basın mensuplarına, eğitimcilere, çocuk edebiyatı konusuna ilgi gösteren STK temsilcileri ve diğer katılımcılara teşekkür ile başladı.

Etkinliğe çevrimiçi katılan Çocuk Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürü Prof. Dr. Ayşe Kılıç dört yıllık iş birliğine değinerek, önemli bilgilerin çocuklara aktarımında sanatın ve Çocuk Eğitim Akademisinin çalışmalarının önemli olduğunu belirtti. 

Çevre Bilincini Geliştirme Derneği başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel plastik kullanımının doğaya verdiği zarara değinerek başladığı konuşmasında çocuk edebiyatının önemini vurgulayarak Çocuk Eğitim Akademisi ile yaptıkları işbirliğinin çocuklarla kurdukları iletişime olan faydasına değindi.

Tiyatro Oyunu Öncesinde Ebeveynler Bilinçlendi!

Sosyal Hizmet Uzmanı-Yazar Fatih Kılıçarsalan ve Sarıyer Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni M. Gökhan Bulut tiyatro oyunu öncesinde ebeveynler ile çocuk iletişimi ve sanat konularında bilgi paylaşarak ebeveynlerin çocuklar ile iletişimde nelere dikkat etmeleri gerektiğini paylaştı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı