Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGENELASYA’NIN SAKARCAN’I ZİYARETİ

ASYA’NIN SAKARCAN’I ZİYARETİ

ASYA’NIN SAKARCAN’I ZİYARETİ KARTAL ETKİNLİĞİ (ÜCRETSİZ)

Çocukların bedensel söz hakkı ve mahremiyet eğitimi konusunda farkındalıklarını arttıran ve kendini koruma bilinci oluşturan Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti tiyatro oyunu “Kartal Etkinliği” ile sahneleniyor.

Bugüne kadar toplamda yirmi beş etkinlik ile çocuklara kendini korumayı öğreten, ihmal ve istismar ile mücadelede önleyici bir proje çalışması olarak çocuklar ve ebeveynleri ile buluşan tiyatro projemiz pandemi nedeniyle geçici olarak etkinlik faaliyetlerine ara vermişti.
“20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” münasebetiyle çocuklar ile buluşmaya hazırlanan Asya ve Sakarcan 21 Kasım Pazar günü Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde anne-babalar ve çocuklar ile buluşuyor. Saat 15:00’te gerçekleşecek etkinliğe katılmak için aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz E-Bilet alabilirsiniz.  https://cocukegitimakademisi.net/event/asyanin-sakarcani-ziyareti-kartal-etkinligi/Etkinliklerimizi takip etmek için Kayıt ol sekmesinden kayıt olabilirsiniz.
Etkinlik 5-11 yaş çocuklar ile birlikte ebeveyn katılımına açıktır. Tiyatro oyunu ile çocuklara mahremiyet eğitimi kavramları (bedensel söz hakkı) bir oyun içerisinde pedagojik algılarına uygun bir dil ile öğretilmekte, ebeveyn ve çocuk iletişiminde önemli bir farkındalık sağlamaktadır.
 
Not: Oyun gösterimi ücretsizdir.  Pandemi koşulları ve açıklanan genelge nedeniyle katılımcılarda aşı ve son 48 saat içinde PCR şartı aranmaktadır.
ETKİNLİK
Tarih: 21 Kasım 2021
Saat: 15.00’de
Yer: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
Yazar: Gürkan Kap
Kurgu: Volkan Gürkoyun
Oyuncular: Müfit Çağlayan, İlayda Ardıç

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı