Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaYEREL YÖNETİMAtatürk Parkı da yaza hazır

Atatürk Parkı da yaza hazır

Kartal Atatürk Parkı da yaza hazır

Kartal Atatürk Parkında çalışmalar tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Parkın yapım işlerini üstlenen firma bir ay içinde parkı tamamlayacaklarını belirtiyor.
Kartal sahilde, balıkçılar çarşısının karşısındaki Atatürk Parkı uzun bir süredir kullanım niteliğini yitirmişti. Öyle ki, vatandaşların park içinde geçerken bile tereddüt yaşar hale gelmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kartal Belediyesi Ataürk Parkının Kartal halkının ve çocukların hizmetine sunmak için parkı bütünüyle sosyal, kültürel ve spor tesisleri olarak yenilenmektedir.
Esnafların dükkanlarının önündeki kaldırımların yenilendiği parkta, çocuk oyun parkı, kum parkı, spor aletleri bölümü, doğal yürüyüş yolları, kafeterya (Bel Tur), ağaç sayısının arttırılması ve çimen alanları ile yenilenmiş yeni bir yaşam alanı olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kartal Belediyesi alandaki çalışmaları en üst düzeyde çalışma ziyaretleri ile sürekli denetlemektedir. İki hafta önce Kartal Belediye Başkan Gökhan Yüksel ile İBB Genel Sekreteri Gürkan Alpay, Ziyarette Başkan Yüksel ile Genel Sekreter Alpay’ın yanı sıra; İBB Danışmanı Tonguç Çoban, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Daire Başkanı Seyfüllah Demirel, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, teknik personel ile İBB ekipleri hazır bulundu.
 

Yakacık Çarşı Mahallesi’ndeki Bayram Demirkol Parkı

 
Yakacık Çarşı Mahallesi’ndeki Bayram Demirkol Parkı çalışmaların sona yaklaştığı ve ayın sonuna doğru yeniden halka açılacak. Parka içinde bulunan ve  Kartal Belediyesi tarafından işletilen tesisin, çocuk oyun alanlarını büyütüldüğü, çim alanlarının yenilendiği, yumuşak zeminde tam tur bir yürüyüş yolu ile park yeni bir çehre kazandı.
 

Esentepe Mehmet Ali Büklü Parkı ve Meydanı

 
Yaz mevsimine hazır hale gelen bir başka önemli park ise Esentepe Mehmet Ali Büklü Parkı ve Meydanı’dır. Esentepe, Atalar ve Petrol-İş mahallelerin kesiştiği bir bölgede  sosyal, kültürel ve sanatsal yaşamı canlandıran bir alan olacak.
Belediye Başkanı Gökhan Yüksel alanı şöyle tanımlamaktadır; Yaşayan bir meydan, yaşayan bir sosyal tesis hazırlıyoruz. Ucuza çay, ucuza yiyecek; aynı zamanda kütüphanesi olacak. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandıracağız. Burada etkinlikler de olacak; tiyatrolar, sinemalar, konserler, akşam sineması, konser, internet erişimi… Meydanımızı; rahat, ferah ve huzurlu bir toplanma alanı haline getirecek, komşularımızın hizmetine sunacağız.
Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kartalımız modern bir meydana daha kavuşacak. Mehmet Ali Büklü Meydan Projesi; 625 metrekarelik açık oturma alanını, 632 metrekarelik yeşil alanı, 286 metrekarelik kütüphaneyi ve kafeyi içeriyor. Ayrıca kültürel ve sanatsal aktivitelerin yapılması için amfi tiyatro konsepti de meydanın en dikkat çekici özelliklerinden birini oluşturuyor.”
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı