Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGENELAydos’un ciğerleri vatandaşların kolektif emeği ile temizleniyor

Aydos’un ciğerleri vatandaşların kolektif emeği ile temizleniyor

Aydos’un ciğerleri vatandaşların kolektif emeği ile temizleniyor

Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü ile Kartal Cem Evi işbirliği ile 27 Temmuz Cumartesi Günü Aydos Ormanı’nda temizlik yapılacak.

“Ciğerlerimizi temizliyoruz, orman temizliği”

“Ciğerlerimizi temizliyoruz, orman temizliği” adlı etkinlikte ormana gelişi güzel atılan metal, pet şişe, plastikler, cam ve kağıt gibi geri dönüştürülebilir malzemeler toplanacak. Kartal Aydos Ormanı’nda yapılacak temizlik için Kartal Cem Evi önünden araç kaldırılacak. 11.00 de başlaması planlanan etkinlik için 10.30 da Cem Evi önünden araç kaldırılacak. Katılımcıların topladığı geri dönüştürülebilir atık malzemeler Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından alınarak geri dönüşüme kazandırılacak. 

Dilek Kars, ormanda temizlik yapmak isteyen dernek, kurum veya gönüllü topluluklara çağrı yaptı

Etkinlik ile ilgili bir duyuru yapan Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars her yıl belirli aralıklarla Aydos Ormanı’nda temizlik organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek “Aydos Ormanı piknik yapanların tercih ettiği bir bölge ve maalesef arkalarında ormana rastgele çöp bırakanlar oluyor. Böyle etkinlikler ile geri dönüşüm atıklarının toplanması ve doğada bırakılmaması gerektiğine dikkat çekiyoruz. Çünkü doğada organik atıklar, kompost haline geliyor ancak; plastik, cam, naylon poşet, kâğıt, karton gibi geri dönüşüm atıklarının doğada kaybolması çok uzun yıllar alıyor. Aydos Ormanı çok büyük bir yer ve tamamen temizlenmesi çok zor. Bu nedenle yaz dönemi boyunca ormanda temizlik yapmak isteyen dernek, kurum veya gönüllü topluluklar; 0216 280 60 60 numaralı Alo Çevre hattımızı arayarak bize destek olabilirler. 27 Temmuz Cumartesi günü Aydos’a Ormanı’na giderek temizlik çalışmalarına destek verecek olan Kartal Cem Evi üyelerine katkılarından dolayı müdürlüğümüz ve Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel adına şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş