Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELAYEDER, Gazetecilere Geleneksel Ev Sahipliğine Devan Ediyor

AYEDER, Gazetecilere Geleneksel Ev Sahipliğine Devan Ediyor

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) 2009 yılından bu yana gelenekselleştirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü, gazeteciler onuruna düzenlediği geceyle kutladı.

AYEDER’in gelenekselleştirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri AYEDER’in yeni Başkanı Öznur Talay ve yönetim kurulu tarafından da, ilk etkinlikleri olarak; Ümraniye Princess Salonda gazeteciler onuruna verilen yemekli gecede kutlandı.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Gecenin açılış konuşmasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak;”Ev sahibi olarak, gazetecilerimizin söylemleri bizim için çok önemli ve gazetecilerimizin fikirlerine ihtiyacımızın olduğunun farkındayız”diyen AYEDER Başkanı Öznur Talay, gazetecileri tek tek kürsüye davet ederek gazetecilerin konuşmasına olanak tanıdı.

Gecenin ilk konuşmasını derneğin kurucularından ve bu dönemde de yönetim kurulunda görev alan İbrahim Kaya yaptı. Kaya Ataşehir Belediyesi kurulduğunda Ataşehir’de Erzincanlılar  derneği yoktu ve AYEDER bu ihtiyacın ürünü olarak Gürsel Sarımaden’in başkanlığında kurulduğunu söyledi.

AYEDER’in Onursal Başkanı Gürsel Sarımaden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında; ‘Gazetecileri bu gecemize davet ettiğimizde tüm gazetecilerin proğramlarının oldukça dolu olduğunu gördük. Biz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamaya başladığımız o dönem böyle bir yoğunluk yoktu ve tüm gazeteciler misafirimiz olmuştu. Bugün bu kutlama etkinliklerin bu denli yaygınlaşmış olmasından dolayı mutluluk duyduklarını’ ifade etti. Sarımaden, Öznur Talay’ın ve yeni yönetimin  AYEDER’i çok daha ileriye götüreceklerine inandıklarını ve güvendiklerini belirti.

Eski Bakan Mustafa Kul’da gazetecilere seslenerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Kul, Gelişmiş ülkelerde medya 4. kuvvet olarak tanımlanır. Çünkü tüm insanların bilgi sahibi olması basın sayesinde oluyor. 10 Ocak ve tabii bir de 8 Ocak 1996 bundan 28 yıl önce bir gazeteci arkadaşımız (Evrensel gazetesi muhabir Metin Göktepe) görevini yaparken dövülerek öldürüldü. Ne yazık ki, ülkemizde gazeteciler bu tür olaylarla da karşı karşıya kalıyorlar.” dedi. Kul, Barış Pehlivan davasını da örnek göstererek gazetecilen özgürce görevlerini yapamadıklarını söyledi.

Kul İstanbul’da 860 bin civarında Erzincanlının yaşadığına dikkat çekerek önümüzdeki seçimlerde Erzincanlıların belediye başkanı, meclis üyesi, muhtar olarak daha fazla bu görevlede yer alması gerektiğini umut ettiğini söyledi.

Sanatçı Yaşar Sarıkaya’da geceyi selamladı ve “Şirin Erzincan” türküsünden bir kıta seslendirdi. Sarıkaya, türkünün devamını 27 Ocak 24 tarihinde Kartal Uğuru Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte söyleyeceğini ifade etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliğinde Başkan Talay AYEDER yönetim kurulu üyelerini de tek tek basına tanıttı.

Başkan Talay’ın bugün sizin gününüz ve düşünceleriniz bizim için önemli diyerek mikrofonu gazeteciler sundu. Gazeteciler tek tek söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

AYEDER,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliği toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş