Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATAziz Nesin Kabare adlı oyun Kartal’da sahnelendi

Aziz Nesin Kabare adlı oyun Kartal’da sahnelendi

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği Ocak ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ‘Aziz Nesin Kabare’ adlı oyun sahnelendi.

 
Aziz Nesin’in hikayelerinden sahneye uyarlanan “Aziz Nesin Kabare” tiyatro oyunu, sanatseverlerle buluştu. Cengiz Toraman’ın uyarladığı ve yönettiği 2 perdelik komedi türündeki oyun Kartallı vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Levent Üzümcü, Ali Hakan Beşen, Mehmet Küçükgünaydın ve Cengiz Toraman’ın rol aldığı ve performanslarıyla göz doldurduğu oyunda, oyuncular seyirciyi kendilerine hayran bıraktı. Seyircilerin salona HES kodu kontrolü yapılarak alındığı ve salon kapasitesinin yüzde 50 oranında seyircinin izleyebildiği oyun ayakta alkışlandı.

Mizahın usta kalemi Aziz Nesin’in adını yaşatmak ve onu gelecek nesillere de tanıtmak amacıyla olan sahnelenen oyun seyirciyi hem güldürdü, hem de düşündürdü. Oyuncuların farklı rollere girerek yansıttığı toplumdan karakterler tam da Aziz Nesinlik hikayeler tadında sahneye yansıtıldı. 2 saat boyunca kahkahanın eksik olmadığı oyunun sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, topluma ayna tutarak ve bunu güldürerek yapmayı başaran oyuncuları kutlayarak Kartal heykelciği takdim etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş