Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANATBağımlılıkla Mücadele Oyunu “BAĞIMLI” Galasını Yaptı

Bağımlılıkla Mücadele Oyunu “BAĞIMLI” Galasını Yaptı

Bağımlılıkla mücadele oyunu “Bağımlı” galasını Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Bağımlılıkla mücadele oyunu “Bağımlı” galasını Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Anadolu Çocuk Eğitim Platformu bağımlılık, aile içi iletişim ve toplumsal iletişim konulu ikinci tiyatro oyunu “Bağımlı”nın galası Maltepe Belediyesi ev sahipliğinde 10 Şubat 2020 günü Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplumun kanayan yaralarından biri olan bağımlılık konusunda gençlerin, anne ve babaların farkındalıklarını arttıran ve aralarındaki iletişime dikkat çeken oyun Eğitmen Gürkan Kap tarafından kaleme alındı ve yönetmenliği Gürkan Can Güzel tarafından yapıldı. Aynı zamanda Anadolu Çocuk Eğitim Platformu kurucusu olan eğitmen Gürkan KAP oyunun bağımlı kahramanı Can karakterini canlandırdı.

İçerisinde müzikal bölümlerin olduğu ve akışı içerisinde 7 yıllık bir sürecin anlatıldığı oyunda; Murat Bulut, Serpil Uzun, Okan Akyar, Esra Akyar, Gökhan Kocaoğlu oyuncu kadrosunda, rejisinde Mustafa Ketenci, makyaj ve kostümde ise Beyzanur Şentürk bulunuyor.

Oyunun gala programı tiyatroseverler aileler ve gençler tarafından yoğun ilgi gördü.

Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği Başkan Yardımcısı Ali Aluç galada yaptığı konuşmada Anadolu Çocuk Eğitim Platformu ve Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği’nin amacını ve sergilediği oyunlar konusunda bir sunum yaptı.

Ali Aluç; “Oldukça önemli olduğuna inandığımız bir etkinlikte yine beraberiz. Konu çocuklarımız. Hedef çocuklarımızın geleceğinin daha doğru kurgulanması, bilinçlerinin artırılması, toplumda edineceği yeri doğru belirlemek adına yola çıktığımız bu çalışmalarda siz dostlarımız bize kıvanç, onur ve mutluluk veriyorsunuz”dedi.

Yoğun ilgi gören oyunun sahnelenmesine Maltepe Belediyesi, Horsecafee Restuarant, Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği, Riçik ve Çevre Köyler Derneği, Kartal Turizm ve Folklor Derneği katkı sundular.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı