Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaSAĞLIKBAŞKALARININ HAYATI SENİN DAMARLARINDA AKIYOR !

BAŞKALARININ HAYATI SENİN DAMARLARINDA AKIYOR !

Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından 2013 yılından beri düzenlenen Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’nın bu yıl bir yenisini daha gerçekleştirildi.

 
Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri toplumumuzda eksik olan kan ve kök hücre bağışı bilincini oluşturmak amacıyla “Başkalarının Hayatı, Senin Damarlarında Akıyor” sloganıyla yola çıkarak ilk kez 2013’te düzenlenen “KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI KAMPANYASI”nı her yıl büyük bir azimle sürdürerek gelenek haline getirdi ve yüzlerce insana umut oldu.
Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencilerinin hummalı çalışmaları meyvesini verdi.Okullarını ilçe protokolü, veliler, kamu kurum ve kuruluşları ve yüzlerce gönüllü ziyaret etti, kan bağışında bulunarak projeye destekte bulundu. COVİD-19 Salgınıyla azalan kan stoklarını da göz önünde bulundurarak bu yıl da birçok insana umut olma misyonuyla 27.05.2021 tarihinde Burak Bora Anadolu Lisesi ‘nde gerçekleştirilen “8.GELENEKSEL KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI” ile şu ana kadar ulaşılan bağış miktarı “542″ ünite kan ve “215“ kök hücre oldu. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek kan bağışı saha çalışmaları ile bu sayının 1000 i geçmesi hedeflenmektedir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı