Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGENELGökhan Yüksel, İSTEK Özel Uluğbey 3. Sınıf Öğrencilerinin Konuğu Oldu

Gökhan Yüksel, İSTEK Özel Uluğbey 3. Sınıf Öğrencilerinin Konuğu Oldu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İSTEK Özel Uluğbey okulunun ‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda düzenlediği etkinlikte çocuklarla buluştu.

Yüksel FIRAT

Gökhan Yüksel, İSTEK Özel Uluğbey okul kütüphanesinde 3. sınıf öğrencileriyle “Kitap Okumanın Önemi ve Ülkemizde Kitap Okuma Oranını Çoğaltmak” konulu söyleşide öğrencilerin fikirlerini dinledi.

Bir hafta önce çocuklarla yapılan eğitimde Türkiye’de daha fazla kitap okunması için çocuklara duygu ve fikirleri soruldu. Çocuklar konu üzerine duygu ve düşüncelerini yazarak öneriler geliştirdiler. Gökhan Yüksel ile buluşmalarında hen bu fikirlerini sunmak hem de Başkanın fikir ve tecrübelerini öğrenmek istediler.

İSTEK Özel Uluğbey Kurumsal İletişim Sorumlusu Semiha Karslı rehberliğinde Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Meclis Üyesi Özlem Bulut, Başkan Yardımcısı Ali Apaydın öğrencilerin bulunduğu kütüphaneye geçtiler.

Gökhan Yüksel; “Bugün buraya misafir olarak geldim ve minik kardeşlerimi dinlemek istiyorum. Sizin fikirlerinizi ve düşünceleriniz öğrenmek istiyorum. Heyacanlıyım. Kitap okumanın önemi ve kitap okuma oranını çoğaltmak için fikri olan arkadaşları hemen dinlemek istiyorum” dedi.

Başkan Gökhan Yüksel’in samimiyetiyle özgüvenleri daha da artan çocuklar fikirlerini söylemek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Çiğdem; “Daha eğlenceli kitaplar ve yeni şeyler yazılmalı” dedi.

Mustafa; ” Kartal Belediyesinin yaptığı parklara ünlü yazarlar gelsin ve kitap okumanın önemini anlatsın” dedi.

Poyraz, ki kendisini minik belediye başkan adayı olarak tanımlayıp Gökhan Yüksel’i kapıya kadar uğurlayan öğrenci. Poyraz; “Kitaplar daha maceralı, aksiyonlu olmalı” dedi.

Defne; ” Bir kütüphane açılsın ve oraya büyük küçük herke katılsın” dedi.

Mert ” Büyük afişler ve sloganlarla kitap tanıtımı yapılmalı” dedi.

Sarp ” Ücretsiz kitap fuarı açılmalı” dedi.

Alisa; ” Bence aldığımız eşyalarının etiketine kitap okumakla ilgili kısa cümleler yazabiliriz” dedi.

Azra; “Her yere kitap okumakla ilgili sloganlar ve cümleler yazılabilir”dedi.

Duru” Büyükler ve küçükler için kitap çadırları kurulmalı ve kitaplar orada İnsanlar orada istediği kadar kitap alabilsin”dedi.

Aras” Kitaplar için alıveriş merkezi açılabilir” dedi.

Ozan “Bence bütün işlerimizi robotlar yaparsa daha çok kitap okuma imakanı buluruz” dedi.

Kitap fiyatlarının daha ucuz olması ve daha birçok konuda öğrenciler somut öneriler sundular.

Anasınıf öğrencisi Bade hem 3. sınıf öğrencisi abisi Aras’ın fikirlerini öğrenmek hem de amcası Gökhan Yüksel’e eşlik etmek için amcasıyla birlikte etkinliğe katıldı.

Gökhan Yüksel; “Hedeflerinizi yüksek tutmalısınız, hedeflerinizi hayal edebilmek için ve hayalinizi de geliştirecek ve fikrinizi de geliştirecek kitap okuma alışkanlığını mutlaka edinmeniz gerekiyor” dedi.

Çok güzel fikirler aldım burada. Benim daha önce düşünmediğim çok güzel fikirler söylediniz. Ama benim ve çalışma arkadaşlarımın düşündüğü fikirler de var. Daha eğlenceli bir kütüphane fikriniz ve öneriniz var. Bizim de bu konuda bir fikrimiz hayalimiz var. Kartal’da bir kütüphane tasarlıyoruz. Bunun adına da “Eğlenceli Çocuk Kütüphane” diyoruz. En az sizin kütüphaneniz kadar eğlenceli olacak. Oraya Kartalın bütün çocukları gelebilecek. Hatta biraz daha ileriye götüreceğiz hem eğlenceli bir kütüphane hem de akıl oyunlarıyla, satrancıyla eğlenceli bir bahçesi olacak. Bütün okullardaki öğrencilerimizin okuma saatlerini orada yapmasını sağlayacağız. Bir çok öğrenci kardeşiniz var sizin bu güzel kütüphanenize sahip olmayan. O yüzden onları bir sıraya koyacağız kitap okuma saatleri, kitap okuma günlerini belirli bir sıra dahilinde orada yapmaları için misafir edeceğiz” dedi.

Söyleşi ardından Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e çini tabak hediye edildi. Çocuklar kendisini kapıya kadar uğurladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş