Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELBelediye Başkanı Yüksel, Kartal ve Maltepe Atık Su Hattı ve Dere Islahı...

Belediye Başkanı Yüksel, Kartal ve Maltepe Atık Su Hattı ve Dere Islahı Açılış Töreni’nde

Belediye Başkanı Yüksel, Kartal ve Maltepe Atık Su Hattı ve Dere Islahı Açılış Töreni’nde

Maltepe/ Yüksel Fırat

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Odabaşı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal ve Maltepe’deki 150 Günde 150 Proje Kartal ve Maltepe Atık Su Hattı ve Dere Islahı Açılış Töreni’ne katıldı.

İmamoğlu, konuşmasında “Bu tür popülist ve tümden partizan tavırların bir sonu olduğunu bilen bir yönetimiz” dedi. Gökhan Yüksel ise konuşmasında “Her yağmur sonrası ben ve arkadaşlarım çizmeleri giyer, yağmurluğumuz takar Kartal Merkezdeki esnaf arkadaşlarımıza geçmiş olsun ziyaretine giderdik giderdik” dedi.

İmamoğlu, Atık Su Hattı ve Dere Islahı Açılış Töreni’nin de İSKİ yağmur suyu atık su hattı inşası ve dere ıslahı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konuşmasında İstanbul’da AKP döneminde yarım bırakılmış projelere de değinen İmamoğlu, sosyal yardım ve alt yapı çalışmalarının önemine dikkat çekti. Metro çalışmalarının devam ettiğini aktaran İmamoğlu, ilçe belediyelerde yaşanan sorunların hızla çözüme kavuşması için de çalışmaların sürdüğünü belirtti. İmamoğlu, “İSKİ’ye belirli zulümler çektirilmesine rağmen yolumuza devam ediyoruz. Bu tür popülist ve tümden partizan tavırların bir sonu olduğunu bilen bir yönetimiz. Bu nedenle gerçekten kalıcı çözümlerin vatandaşın benzer sıkıntıları bir kez daha yaşamaması adına ayrı bir özen gösterdik.” ifadelerini kullandı.

YÜKSEL, “MERKEZDEKİ ESNAFLARIN ‘ARTIK GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ BAŞKANIM’

Kartal Merkezde hem atık su hem de yağmur suyu tek bir hatta olduğunu ve sel baskınlarına maruz kalındığını belirten Gökhan Yüksel, “ İlçe belediyesi olarak her yıl 5 km kadar ara sokaklarda kendi sorumluluğumuzda yağmur suyu kanalı yapıyor olsak ta ana artelde ana merkezde merkezi alt yapı uygun olmamasından bu çalışmalarımız da tam anlamıyla randıman vermiyordu” dedi.

Yüksel, “Merkezdeki esnafların ‘artık geçmiş olsun dileği değil çözüm istiyoruz başkanım’ dediklerinde Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile yaptığımız ilk toplantıda ben altyapı çalışmalarına ağırlık verilmesini istiyorum diyerek ricada bulunmuştum.” Dedi.

“BİZ ZOR OLANLA BAŞLADIK”

Gökhan Yüksel, “ İlk önce altyapı ile başladık. Bugün Kartal’ın Meydanında Kartal’ın Merkezinde üstyapı da devam ediyor. Ancak üstyapı ile başlamadık. Kolay olan cilalama diye tarif edilen işle de başlayabilirdik.  Ama biz zor olanla siyaseten de oy kaybı kaygısı ile nankör olarak görülenle başladık. Dünya kenti İstanbul’un sel felaketi görüntülerine maruz kalmaması için altyapı alışmalarıyla işe başladık” dedi.

İşimiz bitti mi? Maalesef Kartal olarak 25 yıllık alacağımız var. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyemizle koordine bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başta Uğur Mumcu Mahallesi ve onu takiben E 5’in üstündeki mahallelerimiz Cumhuriyet ve Hürriyet Mahallelerimiz 2022-2023 birbirini tamamlayan süreçlerde koordineli bir şekilde yağmurla mücadelede ve yağmur sonrası sel görüntüleriyle mücadeleye devam ediyoruz.

“KARTAL HALKI ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Ben bu anlamada hiçbir tereddüt taşımadan ama ve fakat demeden bu çok maliyetli bir iş olur, görünür işler yapmamız lazım demeden gerçekle yüzleşip halının altına süpürmediği için Büyükşehir Belediye Başkanımıza Kartal halkı adına şükranlarımı sunuyorum.

 

 

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş