Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaGENELBir Engelinin Kartal Belediyesi Yakacık Kültür Merkezine “Girişi”

Bir Engelinin Kartal Belediyesi Yakacık Kültür Merkezine “Girişi”

Bir Engelinin Kartal Belediyesi Yakacık Kültür Merkezine “Girişi”

Kartal/ Yüksel Fırat

Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Musa Piroğlu engelli olduğu için Kartal Belediyesi Yakacık Kültür Merkezine- davetli olduğu kongreye- tekerlekli sandalyesi ile giremedi.

Türkiye’de yaşayan 8 milyon engelliden biri olan Piroğlu Birleşik Emekliler Sendikası Kongresine katılmak için geldiği Yakacık Kültür Merkezinin bodrum kattaki salonuna, sendika görevlilerinin kollarını sedye yaparak kucaklayıp aşağıya indirmeleriyle katılabildi.

Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar zamanında yapılan bu “Yaşam Kalite Merkezi”nde engellilerin yaşamı yok sayılarak; Engelliler için rampa, asansör vb. hiçbir düzenleme yapılmamış.

Ancak bu anlayış aşılamadığından Kartal Belediyesi Yakacık Kültür Merkezinde engelliler halen yok sayılmaktadır. Ki, hiçbir düzenlemenin yapılmamış olması bunu gösteriyor.

Sorun sadece salona girişte yaşanmıyor. Salonun içinde de devam ediyor. Musa Piroğlu salonda tekerlekli sandalyesine kavuşmasına rağmen bu kez sandalyesi ile durabilecek bir yer bulamadı. Sahne ve koltuklar arasındaki dar koridorda durmak zorunda kaldı.

Her yıl 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nde çeşitli etkinlikler yapan Kartal Belediyesi kendi kültür merkezine engellilerin giremeyişini dert etmeli ve bu sorunu tüm engellileri dikkate alarak çözmelidir.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı