Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGÜNCELÇEKSED yazarları, Kartal halkının ilgisizliğinden yakındı ve fuara davet etti

ÇEKSED yazarları, Kartal halkının ilgisizliğinden yakındı ve fuara davet etti

3.Kartal Kitap Fuarı’nda Kartal Çağdaş Edebiyat Kültür Sanat Eğitim Derneği (ÇEKSED) standında fuara katılan yazarlarımızın fuara ilişkin gözlemlerini aldık.

Kartal/Yüksel Fırat

Sabahat Gezgincan, Geçen sene yoğunluk daha iyiydi. Okurların imkanları da olmayabilir ama genel olarak kitaba ilginin az olduğunu söylemeliyim. Ama buna rağmen bir araya  gelmek güzel. Bu imkanı bize verdiği için Kartal Belediyesine teşekkür ediyorum.

Özgür Albayrak, “Ben ilk olarak katılıyorum bu fuara. Yalnız umduğum gibi geçmiyor. Toplumsal olarak kültürel geriliğimizden kaynaklı olarak kitap okunmuyor.

Aynur Özdelibaş, “Kartal Kitap Fuarı’na ilk kez katılıyorum. Önümüzdeki yıllarda hep katılmayı düşünüyorum. Fuarın organizasyonu gayet iyi ama halkın ilgisi yeterli değil. Hafta sonu ve önümüzdeki saatlerde artacağını umuyorum.

Ali Özdemir, “Benim ilk kitabım. Ortam güzel.

Seher Zerrin Ceviz, “Bu yıl yeni kitabımla fuara katıldım. Kitap fuarı çok güzel bir şey. Hayatımızın bir gerçekliği, yaşanmışlıklarımızın ortaya döküldüğü yerdir kitap. Maalesef bizim ülkemizde okuma oranı o kadar az ki, 2 gündür gelen kişi sayısı ve kitaba ilgi üzüyor bizi.  Sokağa koyduğumuz zaman her şeyimizi çalarlar. Ama kitabı koysak kimse çalmaz, belki geri dönüşümcüler alır.

Faruk Kos, “Şairin dili olmak kadar güzel bir kelimesi yoktur. Şair inşalara yönleri, ifadeleri sunan bir kişidir. Ama maalesef ülkemizde eksiklikler var. Ağacı kesiyorsun, yaprağı çıkartıyorsun ama okumaya gelince maalesef yoksunuz. Fuarda arkadaşlarımızın imzaladığı kitap sayısı çok az. Sadece günübirlik gelip gidiyoruz.

Agâh Adıgüzel, “Bugüne kadar 2 kitabım yayımlandı. Kartal Kitap Fuarı’na ikinci kez katılıyorum. Öncelikle Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e özel teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi sunduğu bu imkanlar takdire değerdir. Ancak, fuarı ziyaret eden vatandaşların azlığı üzüntü vericidir. Kitaba ilgi ve okuma alışkanlığı azalmaktadır.

Ozan Taner Karataş, Genel olarak fuar etkinliği yapan belediyeler ve tabii Kartal Belediyesi’nin de şairlerle ilgilendiğini görmedim. Örneğin bir su, bir çay ya da bir yemek ikramı yapılamaz mı? Stantlar gezilerek şairlerle sohbet edilip birer tane kitabı alınamaz mı?  Bu eksikliklerin giderilmesini temenni ediyorum.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı