Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaPOLİTİKACHP İstanbul- Kartal Gençlik Örgütü, "Hiçbir zaman sizlerin önünde eğilmeyeceğiz"

CHP İstanbul- Kartal Gençlik Örgütü, “Hiçbir zaman sizlerin önünde eğilmeyeceğiz”

CHP İstanbul- Kartal Gençlik Örgütü, “Hiçbir zaman sizlerin önünde eğilmeyeceğiz”

Kartal/ Yüksel Fırat

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)İstanbul gençlik örgütünün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açılan davanın cezayla sonuçlanmasına karşı sürdürdüğü “Haysiyet Mücadelesi” kapsamında Kartal’da “Haysiyet Duvarı” kuruldu ve basın açıklaması yapıldı.

CHP İstanbul gençlik örgütünün CHP Kartal örgütü ile birlikte Kartal Baba Geçidine kurulan “Haysiyet Duvarı”na partililer sürece ilişkin duygu ve düşüncelerini yansıtlar. Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel, “Haysiyet Duvarı”na “Her Şey Çok Güzel Olacak” ve CHP kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok “Hak Gelecek Batıl Zail Olacak! Haramilerin Saltanatını Yıkacağız!” düşüncelerini yazdılar.

Basın açıklaması öncesi bir açılış konuşması yapan CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezanın ve sürdürülen soruşturmaların millet iradesine darbenin birer adımları olduğunu söyledi.

“BİR ÇOK ENGELLE KARŞILAŞIYORUZ”

Cem, kampanyanın 10’uncu gününde olduklarını ilçe ilçe devam ettiklerini belirtti. Cem, “Bir çok engellemeyle karşılaşıyoruz. Bir karavanımız vardı. Led ekranımız vardı. Valilik ‘koyamazsınız, yayın yapamazsınız’ dedi. biz de dedik ki; Led ekran sizin olsun. Meydanlar bizimdir.” diyerek kampanya sürecini anlattı.

Gençlik örgütü ve partililerin katıldığı ve meydan düzenlemsi ile birlikte ilk olarak bir etkinlik gerçekleşen Kartal Baba Geçidinde basın açıklamasını CHP Kartal Gençlik Örgütü Başkanı Erdem Kara okudu.

“85 MİLYONA YAPILACAK DARBENİN AYAK SESLERİ”

Kara “16 milyonun iradesine  yapılmaya çalışan bu darbe aslında 85 milyona yapılacak darbenin ayak sesleri” olduğunu söyledi.

Kara, ” Gün geçmiyorki yeni bir baskı, yeni bir adaletsizlikle karşı karşıya kalmayalım.” derken bunlar karşıdında eğilmeyeceklerin ifade etti.

Kara, ” bizler Çubuk ve Artvin’de yapılan alçakça saldırılara rağmen millete, ülkeye barışı ve huzuru getirme inancından bir an bile vazgeçmeyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçtaroğlu’nun inancı var. Bizler hiçbir zaman sizlerin önünde eğilmedik ve hiçbir zaman sizlerin önünde eğilmeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

DEVA Partisi İstanbul Gençlik Örgütü Başkanı Ömer Kaya ve gençlik örgütü de etkinliğe katılarak destek verdi.

Etkinlik, CHP Parti Meclis Üyesi Hasan Efe Uyar, CHP kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok ve DEVA Partisi İstanbul Gençlik Örgütü Başkanı Ömer Kaya’nın selamlama ve konuşmalarıyla sonlandı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş