Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaPOLİTİKACHP Kartal İlçe Başkan Adayı Ali Aluç; "Tüm çabamız güçlü bir altyapı...

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Ali Aluç; “Tüm çabamız güçlü bir altyapı oluşturarak bir sonraki seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaktır”

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Ali Aluç yerel basın ile kahvaltıda bir araya geldi.

Yüksel FIRAT

Ali Aluç toplantıya, eşi, oğlu ve kızı ile birlikte katıldı.

Ali Aluç, konuşmasına basına, örgüte ve tüm halka yeni yıla ilişkin güzel temennileriyle ve selamlarıyla başladı.

Kartal’da ve ülke genelinde bir çok kurumda aktif görev almış olan ve tanına Ali Aluç, kısaca özgeçmişini basınla paylaştı.

 “Çünkü kazanan örgüt olursa kıymetlidir”

Ali Aluç; “Bugün huzurlarınızda Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçe başkan adayı olarak bulunuyorum” diyerek başladığı konuşmasında iktidara yürümek için; “Artık yeni bir söz söyleme zamanı. Artık yeni bir şeyler yapma zamanı. Çağ değişiyor, talep ve beklentiler değişiyor. Yöntem ve ilkeler de biraz daha değişebiliyor. O yüzden biz değişim ve dönüşüm yaratmak zorundayız ”diye tanımladığı düşüncelerini özetledi.

Diğer üç adayı selamlayan Ali Aluç; Şu ana adaylığını açıklamış 4 arkadaşız. Bu onurlu ve gururlu yalda adaylığını açıklamış parti emekçisi yoldaşlarım ve arkadaşlarım Efendi Argunşah,  Özkan Özdemir ve Mustafa Albayrak’a başarılar diliyorum. Çıktığımız bu yolda dostluk içerinde, barış içerisinde kırmadan, dökmeden ve ikicilik yaratmadan birlikte bir seçim sürecini örgütlemeyi kendi adıma söz veriyorum. Dostlarımın da aynı sözü vereceğini, verdiğini biliyorum. Çünkü kazanan örgüt olursa kıymetlidir.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidar yolunda ilerleyen ve önümüzdeki seçimlerde iktidar olacaktır. Bizler de bu iktidar yoluna kan taşıyacağız, can taşıyacağız. İktidara yürürken azalarak değil çoğalarak yürümek istiyoruz. Bu anlamda Kartalda dokunmadığımız el kalmayacak. Hep birlikte alanlarda dostlarımızla, halkımızla bir örgütlenme mücadelesi vereceğiz. Bun için de tüm örgütümüzün yanımızda yer alacağını biliyoruz.

“Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçe örgütü yönetim anlayışım”

Ali Aluç öncelikle nasıl bir yönetim anlayışı geliştireceği üzerinde durdu. “Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçe örgütü yönetim anlayışımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüzüğü, programı, ilkeleri, teamülleri ve genelgeleri halkımız adına kullanacağız. Çünkü bizler inanıyoruz ki; Partiler doğru ve güzel işler yaparlarsa, üretirlerse halk mutlu, halk huzurlu ve halk yarınları kendi elleriyle örecek bir ortama kavuşur. Buna katkı sunmak için adayız.

Demokrasi, yediğimiz yemek, içtiğimiz su ve soluduğumuz hava kadar hissetmek istediğimiz bir yönetim biçimidir. Bu anlamda demokrasi kavramının içeriğine tekçiliği sokmadan, biat kültürünü sokmadan yol yürüyeceğimiz buradan haykırmak istiyoruz.

“Hem siyasal hem ekonomik hem de sosyal anlamda bir örgütlenme modelini hayata geçirmek için adayız”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçede bizler hem siyasal hem ekonomik hem de sosyal anlamda bir örgütlenme modelini hayata geçirmek için adayız.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçe kongresi 12 Ocak tarihinde, bizler 13 Ocak tarihinde Kartal ilçe örgütü başkanlığına oturduğumuzda;

Aylık düzenli örgüt toplantıları yapacağız. Bu toplantılarda hem örgütsel hem de mali konularda örgüte hesap vereceğiz. Bu örgüt toplantılarımızda neler yaptığımızı ve örgütün bizden taleplerini yerine getirip getirmediğimiz açıklıkla ortaya koyacağız. Örgüt toplantılarda örgütümüzün kürsüyü kullanarak oluşturduğu önerileri, talepleri, düşünceleri esas alacağız.

Mahalle delegelerimizin oy kullandıktan sonra kenara çekilmesini istemiyoruz. Delegeler mahalle birimlerimizle birlikte sürece katkı sunmasını istiyoruz. Mahalle birimlerimizin ve delegelerimizin mahalleye ilişkin rapor hazırlamaları ve raporlarda çözüm önerilerini de sunmaların isteyeceğiz.

“Söz yetki ve kararın hepimizde olması gerekiyor”

Çünkü yaratmak istediğimiz örgütlenme sadece önde yürüyenlerin değil beraber yol yürüdüğümüz tüm dostların da sürece katılması anlamına geliyor. Söz yetki ve kararın hepimizde olması gerekiyor. Biz örgüt emekçisi dostlarımızdan aldığımız yetki ve güçle sadece onların bir adım ilerisindeyiz.  

Mahalle birimlerimiz çok daha aktif olmak zorunda. Mahalle birimlerimiz mahallesine dönük en üst düzeyde çözüm üretmeyi esas alacak. Bizler de ilçe yönetimi olarak dostlarımız arkadaşlarımız yalnız bırakmayarak yanlarında olarak bu sürece katkı sunacağız.

“Kartal’ın 20 mahallesinde sürekli açık 20 halkevi oluşturmayı hedefleyeceğiz”

Mahalle birimlerini mahalledeki örgüt emekçilerinin çarşaf listeyle kendilerinin belirlemesini sağlayacağız. Çünkü mahallede bir arada duran, ayrışmayan ve farklı düşüncelerin de içinde yer aldığı yapıları oluşturmak zorundayız.

Mahalle birimlerimiz mahallenin halkevi olacak. Kartal’ın 20 mahallesinde sürekli açık 20 halkevi oluşturmayı hedefleyeceğiz. Yani mahalle birim başkanların başkanlığında içerisinde delegasyonumuzun da olduğu bu birimler isteyen herkesin her daim gidebileceği mekanlar olacak. Buralar sadece iletişim için değil, buraları birer kültür merkezi, birer eğitim yuvası, birer sosyal dayanışma merkezi olarak işlevli hale gelecek. 100 yıllık kültürü oklan 100 yıllık geçmişi olan Cumhuriyet Halk Partisi Kartal’da 20 mahalle birimini açacak güce sahiptir.

Komisyonlarımıza günümüz şartlarına cevap verecek şekilde yeni eklemeler de yaparak daha aktif hale getirmeliyiz. Hukuk, eğitim, bilişim gibi aktif komisyonları, örgütlenme, stk dayanışma, basın gibi komisyonları daha üretken hale getirmek için adayız.

Sivil toplum örgütlerine katkı sunan bir örgüt olmak istiyoruz. Hem stk’lardan öneri destek alan hem de buralara katkı sunan bir ilçe oluşturmak istiyoruz. Bu anlamda stk, dernek sendika ve partilerle karşılıklı iletişim içinde olan bir yapı oluşturmak istiyoruz.

“Parti içi eğitimi çok önemsiyoruz”

Parti içi eğitimi çok önemsiyoruz. Ancak, parti içi eğitimi sadece Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğü, programı ve ilkeleri ile sınırlı değil, partimizin tarihi geçmişi, felsefe, sosyal konular ve günümüze özgü konularda da eğitimin konusu olacak. Örneğin; güncel bir konu olan Kanal İstanbul ile ilgili çalıştay biçiminde bir eğitim ve Kartal halkına sunma gibi altyapıya sahip olmalıyız. Düzenli bir basın bülteni çıkaracağız.

Kartal Belediyesi Kariyer Merkezi gibi bir çalışmayı ilçe örgütü bünyesinde de oluşturarak istihdam sorununa katkı sunacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde daha çok Kartallının temsil edilmesi için emek harcıyacağız. Daha bir çok şey söylenebilir. Ama esas olan iktidar mücadelesidir.

Tüm çabamız güçlü bir altyapı oluşturarak bir sonraki seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaktır.

“Bir teşekkürümüz de Gökhan Yüksel’e”

Ali Aluç sunumunu bugüne kadar Kartal’da parti ve belediye alanında görev yapmış kişileri selamladı.

Gökhan Yüksel’i başarılarından dolayı ayrıca selamladı.

“ Bir teşekkürümüz de Gökhan Yüksel’e. Gökhan Yüksel Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçe belediyesini alma noktasında yoğun emek harcamış ve yaptığı işlerle de büyük beğeni kazanmıştır. Başkanımızın yanında yer alacağımızı, birlikte yürüyeceğimizi belirtmek istiyorum.  İlçe yönetimi olarak biz, kırmadan, dökmeden, ötekileştirmeden, hiç kimseyi yok saymadan ürettiğimiz ve yaptığımız bütün projeleri kendi masasına ekibinin masasına bırakacağız. Ve birlikte yol yürüyeceğiz.

Delege arkadaşlarıma seslenmek istiyorum; Sevgili delege arkadaşlarım sizler özgür iradenizle, öz benliğinizle arkanıza aldığınız örgüt üyelerinin iradesi ile desteği ile bir görevi yerine getireceksiniz. Buradan sesleniyorum size; Özgür olmak zorundayız, vicdanımızla karar vermek zorundayız. Sandığa gittiğimizde bir başkasının söylediği şekilde değil vicdanımızın emrettiği şekilde oy kullanacağız. Böylece daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi, iktidar yolunda daha emin adımlarla yürüyen Cumhuriyet Halk Partisi yaratma yolunda emek vereceksiniz. Sonuç ne olursa olsun şimdiden bu emekleriniz için teşekkür ediyorum” diyerek sunumun tamamladı.

Ali Aluç sunumunun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Bizim kadrolarımız dinamiktir. Bizim kadrolarımız üretkendir”

Nuray Yılmaz: Adaylık açıklamanızı yaptığınızda gönlünüzde geçeni söylemiş olmanıza rağmen bir görevlendirme yaptınız. Bunu biraz açabilir misiniz?

Sanırım ‘Sayın Gökhan Yüksel büyükşehir, Sayın Ekrem İmamoğlu genel merkeze’ açıklamamdan bahsediyorsunuz. Öncelikle ben bir görevlendirme yapmadım. Görevlendirme yapmak benim kesinlikle haddime değil. Ben dileklerimi içimden geçenleri söyledim.

Ben Gökhan Yüksel için yüreğimden geçeni söyledim. 32 yaşında yerel iktidara yürümüş genç pırıl pırıl bir kardeşimizin buradaki sürece sığmayacağını ve gelecekte çok daha yukarılarda yer alması gerektiği inancıyla İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı, milletvekili, talebi varsa daha ileride başbakanlık ve parti liderliğinde olması gerektiğini söyledim. Aynı duygularımı Sayın Ekrem İmamoğlu için de söyledim.

Bizim kadrolarımız dinamiktir. Bizim kadrolarımız üretkendir. Bizim kadrolarımız yol yürüdüğü dostlarla beraber bu ülkeyi kuran kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarıdır.

“Cumhuriyet Halk Partisi tek adamcılığa ve biatçılığa karşı bir partidir”

Selim Akdoğan: Sayın Gökhan Yüksel için kullandığınız güzel sözler ve taktirleriniz kendisine bir mesaj mı?

Gökhan Yüksel’le şu aday gelirse uyumlu çalışır, şu aday gelirse uyumsuz çalışır şeklinde sokağın ürettiği bir söylem var. Ben bu söylemi doğru bulmuyorum. Sayın Gökhan Yüksel 4 adaydan kim gelirse gelsin birlikte yol yürümek durumundadır, birlikte çalışma durumundadır. Bunun da böyle olacağına inanıyorum.

Genel Başkanımızın talimatına rağmen hiçbir belediye başkanımız her hangi bir adayı daha fazla öne çıkaracak bir yapı içerisinde olamaz. Olmamalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi tek adamcılığa ve biatçılığa karşı bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi çıkar üzerinden siyaset yapılmasına karşıdır. Delegelerimiz, ben müdür olacağım, ben işe gireceğim, ben şu şirkette yer alacağım diye bir beklenti içerisinde ise Sayın Gökhan Yüksel’in tutumunu hatırlatmak isterim.

Sayın Gökhan Yüksel belediye seçimleri öncesi ‘hiçbir delege arkadaş delegelik üzerinden iş ve aş düşünmesin, şirket yöneticiliği düşünmesin’ demiştir. Ben de bugünden sesleniyorum liyakat sahibi arkadaşlar dışında, delege olmuş arkadaşlarımız yarın mevki, makam olarak yukarılara taşınırsa bunu vebali Sayın Gökhan Yüksel’dedir.

“Ben yıllardır yaptığım işlerden yola çıkarak geliyorum. Bulunduğum kurumlardaki çalışmalarımdan geliyorum”

Nergiz Süslü: Diğer adaylardan sizi ayıran nedir, delegeler neden sizi seçmelidir?

Ben yıllardır yaptığım işlerden yola çıkarak geliyorum. Bulunduğum kurumlardaki çalışmalarımdan geliyorum. Siyaset bir örgütlenme işidir. Siyaset bir iddia işidir. Siyaset çoğalarak büyüme işidir. Siyaset Türkiye’nin geleceğine vizyon katma işidir. Tüm bu süreçlerde yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.

Diğer arkadaşlarımın da bu niteliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Dört arkadaştan kim gelirse gelsin, ben gelirsem bir sonraki gün kendilerini ağırlayarak birlikte ne yapabiliriz diye soracağım ve iktidar mücadelesi için kendilerinden katkı isteyeceğim. Bir başka arkadaş seçilirse yine birlikte yürüyeceğim.

“Artık yeni bir söz söyleme zamanı. Artık yeni bir şeyler yapma zamanı”

Yüksel Fırat: Sadece seçime odaklı mı olacaksınız ya da demokrasi mücadelesinin içinde de olacak mısınız?

Artık yeni bir söz söyleme zamanı. Artık yeni bir şeyler yapma zamanı. Çağ değişiyor, talep ve beklentiler değişiyor. Yöntem ve ilkeler de biraz daha değişebiliyor. O yüzden biz değişim ve dönüşüm yaratmak zorundayız. Ben sokakta başlayan bir hareketlilik ve örgütlenme modelini tanımlıyorum Yani biz, bize karşı bir şey dayatıldığında bunu karşısında duracak bir yapıyı oluşturmak zorundayız. Ben yaptım oldu diyen zihniyete karşı durmak zorundayız. Bu ülkenin bütün değerleriyle çarpışan bir yapının karşısında durmak zorundayız. Çoğulcu demokrasiyi savunuyoruz ve alanlarda sonuna kadar bunu mücadelesini vereceğiz. Örneğin bugün Cevizli Tekel arazisi için basın açıklaması var. Bir oralarda olmak zorundayız. STK’larla diğer siyasi partilerle, platformlarla birlikte olacağız ve katkı sunacağız”.

Ali Aluç, konuşmasının ardından bir kez daha yeni yıla ilişkin güzel temennileriyle bitirip toplu resim verdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş