Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGÜNCELEfendi Argunşah; “Kartal’ı yeniden lider ilçe yapmak istiyoruz”

Efendi Argunşah; “Kartal’ı yeniden lider ilçe yapmak istiyoruz”

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Efendi Argunşah Argunşah, “Bazen talebiniz olmadan size görev düşüyorsa bu görevi üstlenmeniz gerekiyor” diyerek adaylığını kendi isteği ile değil bir görevi üstlenmek üzere adaylığını açıkladığını belirtti.

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Efendi Argunşah’ın yerel basınla gerçekleştirdiği kahvaltıya yerel basının yoğun ilgi gösterdi.

Efendi Argunşah konuşmasında deden babadan CHP’li olmasına ve Kartallı olmasına özel vurgular yaparak kısaca özgeçmişinde söz etti.

Efendi Argunşah “ Emeğin İktidar İçin Birlikte Yürüyoruz” sloganıyla çıktığı yolda işçi olarak çalışmasına temsilcilik, baştemsilcilik ve Kristal-İş Sendikası’nda Şube Sekreterliği yaptığına dikkat çekti.

Argunşah, “Bazen talebiniz olmadan size görev düşüyorsa bu görevi üstlenmeniz gerekiyor” diyerek adaylığını kendi isteği ile değil bir görevi üstlenmek üzere adaylığını açıkladığını belirtti.

“Size ihtiyaç var dediler”

Argunşah adaylığının nası oluştuğunu; “Yereldeki siyaset içinde olgunlaşmış ve partiyi iyi bilen arkadaşların bana ‘bu görevi üstlenebilir misin’? Size ihtiyaç var dediler. Ben zor zamanlarda elimi taşın altına koyabilirim ama bir şartım var: Ben Hürriyet Mahallesinde yaşıyorum ve mutlaka Hürriyet Mahallesi delegesinde onay almam gerekiyor dedim” diye açıkladı. Devamında Hürriyet Mahallesi’ndeki delegelerin onayını aldıktan sonra adaylığının söz konusu olduğunu açıkladı.

Tabandan düşünceleri alarak tavana doğru götürülmesi gerekiyor

Efendi Argunşhan, parti üst organların kararlarının hayata geçirilmesi gerektiğini belirtirken tabana özel dikkat çekerek; “Benim sendikacılık kimliğim var. Tabandan düşünceleri alarak tavana doğru götürülmesi gerektiği yani dikey bir yapı değil yatay bir örgütlenme modelinin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ben azından bunu Kartal’da yapabileceğimi düşünüyorum ”dedi.

Savaşa karşı çıkmak gerekir

Efendi Argunşah içinde geçtiğimiz süreçten hareketle, sol kimliğin bir gereği olarak savaşlara karşı olmak gerektiğine dikkat çekti.

Geniş tabanlı bir üye yapılanması

Efendi Argunşah; “Üye hukukunu mutlaka sağlamamız gerekiyor”. Geniş tabanlı bir üye yapılanması gerektiğine ve aynı zamanda yereldeki tüm kitle örgütlerinin ve odaların sürecin içinde olmasına dikkat çekti.

“Ben siyasetin aynı zamanda bir kadro hareketi olduğunu düşünüyorum”

Efendi Argunşah; “Ben siyasetin aynı zamanda bir kadro hareketi olduğunu düşünüyorum” diyerek kadro hareketinin başlatılması gerektiğini belirtti. Argunşah, eğitimle yeni bir kadro yaratacaklarını ve örgütün söz var karar sahibi olacağını belirtti.

“Kartal’ı yeniden lider ilçe yapmak istiyoruz”

Efendi Argunşah Kartal’ın tarihsel misyonuna dikkat çekerek “Kartal’ı yeniden bir lider ilçe yapmak istiyoruz” dedi. Argunşah teksir makinesi ve saman kağıdı ile sürdürdükleri faaliyetlerden örnekler verdi. Ve o dönemin heyecanını halen taşıdığını belirtti.

Efendi Argunşah yeniden lider ilçe yaratarak ve yeniden milletvekili, parti meclisi, il yönetimi kademelerinde yer almak istediklerini belirtti.

Efendi Argunşah Kartal yereline ilişkin olarak tüm siyasi birlikte çalışacağına ayrıca dikkat çekti.

Efendi Argunşah sunumun ardında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Efendi Argunşah “imzacılar” olarak yaratılmak istenen gündeme ilişkin olarak ‘ Hiç kimsenin kaygısı tereddüttü olmanasın tüm arkadaşlarla birlikte çalışacağız’ diyerek açıkladı.

 “Ben örgütümün adayıyım”

Efendi Argunşah Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile ilişkilendirilmesine dönük olarak ise ” “Ben örgütümün adayıyım” diyerek cevapladı. “Belediye başkanına gidip bana onay ver demeyen tek kişiyim. Bu kadar net. Dolayısıyla bu konuda hiç kimsenin en ufak bir tereddüttü olmasın. Her arkadaşım gitmiştir onay istemiştir ama onay istemeyen tek adayım. Ben onay istemek için gitmedim. Çünkü ben örgütümün adayıyım. Diyorum ki, belediye başkanım eğer bana oy veriyorsa onurlandırır. Vermiyorsa da saygı duyarım. Çünkü biz hepimiz partiliyiz.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş