Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGÜNCELCHP Kartal İlçe Örgütü 2 Temmuz anması: "Ders çıkarmamız gerekmektedir"

CHP Kartal İlçe Örgütü 2 Temmuz anması: “Ders çıkarmamız gerekmektedir”

CHP Kartal İlçe Örgütü, Kartal Anakara Caddesinde gerçekleştirdiği 2 Temmuz anmasında “Birlikte yaşama kültürünü geliştirmek adına bu trajediden ders çıkarmamız gerekmektedir” dedi.

CHP Parti Meclis üyesi Baki Aydöner, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hasan Tozkoparan’nın da katıldığı anmada basın açıklamasını CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat okudu.

Polat, “Bu olay, toplumumuzun hoşgörü ve anlayış içinde yaşaması gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Farklı inançlar, düşünceler ve yaşam biçimlerinin bir arada var olabilmesi, barış içinde bir toplum inşa edebilmemiz için elzemdir. Sivas Katliamı, bu hoşgörüsüzlüğün ve ayrımcılığın ne denli yıkıcı sonuçlara yol açabileceğini bize acı bir şekilde hatırlatmaktadır” dedi.

Polat devamında; “Hayatını kaybeden 33 aydın, yazar ve sanatçının her biri, kendi alanlarında önemli eserler vermiş, toplumumuza değer katmış insanlardı. Onların kaybı, yalnızca aileleri ve yakınları için değil, tüm ülkemiz için büyük bir kayıptır. Onların anısını yaşatmak ve ideallerine sahip çıkmak, bizlerin en önemli görevlerinden biridir. Özgür düşüncenin, sanatın ve hoşgörünün yeşermesi için çalışmalı ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmalıyız.

Farklılıklarımız zenginlik olarak görmeliyiz diyen Polat, “Bu acı hatıra, toplumsal barış ve kardeşlik yolunda atacağımız adımlara ışık tutmalıdır. Bir daha böyle acı olayların yaşanmaması için hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Toplum olarak birbirimize karşı daha anlayışlı, hoşgörülü ve saygılı olmalı, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeliyiz. Ancak bu şekilde barış ve huzur içinde bir arada yaşayabiliriz.

Sivas Katliamını unutmayacağız, unutturmayacağız. Hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyor, ailelerine ve sevenlerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Onların anısını yaşatmak ve ideallerini sürdürmek için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Müzik dinletisinin de sunulduğu anmada gökyüzüne siyah balonlar bırakıldı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş