Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaKADINCHP Kartal Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin açıklama yaptı

CHP Kartal Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin açıklama yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükte kalkmasına ilişkin basın açıklamasını CHP Kartal Kadın Kolları parti binası önünde yaptığı bir basın açıklaması ile duyurdu.

CHP Kartal parti binası önünde yapılan açıklamayı CHP Kartal Kadın Kolları adına açıklamayı Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa okudu.
Basın açıklamasında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir gece yarısı kararnamesi ile İstanbul Sözleşmesi’ni tek taraflı feshettiğini duyurduğu hukuksuz kararın üzerinden, tam 103 gün geçti. 103 günde basına en az 83 kadın cinayeti yansıdı” denildi
Devamında, “Şu çok net bilinmelidir ki; yaşanan her kadın cinayetinin ve çocuğa yönelik istismarın sorumlusu, tek adam hükümetidir. Kadına yönelik şiddete bedel biçenler şiddeti bitirmek istemiyor! Tacizcileri, tecavüzcüleri cezasızlıkla ödüllendirenler, yaşam hakkımıza sahip çıkmıyor! Her fırsatta erken evliliğe göz kırpanlar, çocuk yaşta evliliği yasaklamak istemiyor! Kadınlara tacizi, tecavüzü, ölümü reva görmelerine izin vermeyeceğiz.
Kadınların canıyla oynayan bu kararın hesabını ilk seçimlerde sandıkta soracağız!
İktidara geldiğimiz ilk hafta içinde İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlüğe girmesini sağlayacağız. Sözleşmeyi uygulamaya koyduğumuzda bütün yükümlülüklerini yerine getirerek, kadına ve çocuğa yönelik şiddetin, istismarın nasıl sonlandırılacağını göstereceğiz. Türkiye’yi yeniden hukuk devletine dönüştüreceğiz. Halkın partisi olarak, halkla birlikte bu vahşeti sona erdireceğiz” denildi.
Açıklama, “adam tek biz çoğuz” sloganıyla sona erdi.
Açıklamanın ardından söz alan CHP Kartal İlçe başkanı Efendi Argunşah; ” Bunların ömrü az kalmıştır. Gelecek Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı olacaktır. Kadınların da en önde ve her alanda etkili oldukları bir ülke olacaktır” dedi.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı