Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaPOLİTİKACHP Kartal örgüt toplantısı: "partililer tüm yeteneklerini parti faaliyetine katmalı"

CHP Kartal örgüt toplantısı: “partililer tüm yeteneklerini parti faaliyetine katmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, yerle seçim süreci ve sonrasını değerlendirme, tüzük çalışmalarına ilişkin öneri ve görüş almak için Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde örgüt toplantısı gerçekleştirdi.

Yüksel Fırat/Kartal

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de katıldığı örgüt toplantısının basına açık bölümünde Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Fotoğraf: Yüksel Fırat

DÜZENLİ ÖRGÜT TOPLANTILARI

Her toplantıda gündeme gelen düzenli örgüt toplantılarına ilişkin olarak Polat, 2 ayda bir yapmayı kararlaştırdığımız örgüt toplantısını en son 8 Aralık 2023’te yaptıklarına dikkat çekerek, bundan sonra 2 ayda bir düzenli olarak yapacaklarını belirtti.

“ÇOK BÜYÜK BİR ZAFERİ HEP BERABER KAZANDIK”

“Çok büyük bir zaferi hep beraber kazandık. Bu zaferde emeği geçen tüm partilileri kutluyorum” diyen Polat,  “Ülken nüfusunun üçte ikisinde, ülken ekonomisin üçte ikibuçuğunda sonuç almış bir parti olarak sorumluluklarımız ve yapacaklarımız içe dönük değil dışa dönük olması gerekiyor” dedi.

Polat, Seçim döneminde toplumun yaşadığı derin yoksulluğa dair Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü’nün 18 Şubat’ta gerçekleştirmiş olduğu panele dikkat çekerek bundan sonra da penel, çalıştay vb. etkinliklerin daha da yoğunlaşarak yapılacaklarını söyledi. Polat, “Aslında bunlar bizim toplum içerisinde iktidara ne kadar hazır olduğumuzu göstermektedir” dedi

BELEDİYE CEPHESİNDE İLETİŞİM PROBLEMİ

Polat, Belediye ve Belediye Başkanın çalışmalarında bir iletişim problemi olduğunu dolaylı olarak dile getirirken bunu de pandemiye bağladı. Ve ‘seçim dönemi içerisinde Kartal Belediyesi’nin ciddi hizmetlerini anlatarak aştıklarını’ söyledi.

Polat parti içindeki ayrışmaya ilişkin ise;  “Yıllarca bu örgütün tepesinde taşıdığı eskiden partili olan birçok yol arkadaşımız bu süreçte bizlerle değil. Bunları kendi içerimizde tartışacağız. Ama hiç bir şey bizim geriye dönüp bakmamıza sebep olmamalı” diyerek tanımladı süreci.

Polat, seçim sonrası seçim döneminde gittikleri yerlere tekrar gitmeye başladıklarını söyleyerek buna devam edeceklerini söyledi.

DİSİPLİN SÜRECİ

Polat sosyal medya üzerinde yapılan olumsuz paylaşımlara bu örgüt toplantısında da gündemine alarak, “Kurulları çalıştırmakta fayda var. Bu konudaki disiplin sürecini – sizlerden rica ediyorum; kendi kendimize bu konuları aşacağımıza inandığım için – farklı kulvarla alakalı farklı çalışmalar yapmıyoruz. Ama bir adım atalım bir adım daha atalım bu noktayı böyle aşalım istiyorum. Bu hepimizi üzüyor ve farklı bir çalışma yapmak istemiyoruz. Farklı çalışmalar bizi üzer ve bizi yıpratır. Hoş da olmaz. Bu konuda sizlerden özveri rica ediyorum” dedi.

Artık birinci partiyiz diyen Polat, partililerden tüm yeteneklerini parti faaliyetine katmalarını isteyerek tamamladı konuşmasını.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı