Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaPOLİTİKACHP KARTAL’IN 98. YIL YÜRÜYÜŞÜ VE ÇELENK SUNUMU

CHP KARTAL’IN 98. YIL YÜRÜYÜŞÜ VE ÇELENK SUNUMU

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü kuruluşlarının 98. Yılında parti binası önünde toplanarak Kartal Atatürk Anıtına gerçekleştirdiği yürüyüşle Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Kartal/Yüksel FIRAT
Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü sabah saat 9.00 civarında Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü önünde toplanmaya başladı. Toplanmanın ardından yürüyüşe geçen kitlenin ön kısmında gençlik örgütü yer aldı. Gençlik yürüyüş boyunca büyük boy Türk Bayrağı ve büyük boy Atatürk Posteri taşıyarak yürüdü.  Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütünün geleneksel hale getirdiği bando takımı parti ve gençlik örgütü arasında yer alırken 300 civarındaki kortej bando eşliğinde yürüdü.
Nadirde olsa atılan “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz” sloganlarıyla Kartal Meydanına varan kortej burada Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü çelengini Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü Başkanı Efendi Argunşah, Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa ve Gençlik Kolları Başkanı Erdem Kara ile birlikte sundu.

Argunşah, “Biz kazanacağız! Biz kazanacağız! Biz kazanacağız!”


CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, burada yapığı konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü sevgiyle saygıyla kutluyorum diye başladı. Argunşah konuşmasında “ Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının Türk halkına armağan ettiği partimizin 98. Yılını kutladığımız bu dönemde, ülkemize ve halkımıza karşı sorumluluğumuz her zamankinden daha fazladır” dedi.
Argunşah  devamında ülke sorunu ve kadro sorununa dikkat çekerek konuşmasın şöyle sürdürdü; “Altı Ok İlkeleri ışığında ülkemizi yeniden ayağa kaldıracak, aydınlık ve çağdaş bir geleceğe taşıyacak kadrolar Cumhuriyet Halk Partisinin içindedir. ‘Benim İki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyen büyük devrimci ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası partimizin 98. Yılı kutlu olsun.”
Anadolu Rumeli Müdafaa i Hukuk Cemiyeti ile başlayan mücadelemiz ilke ve değerlerin tarihsel ve felsefik birikimi olan Cumhuriyet Halk Partisi Altı Ok değerleri ile ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara yürüyor.
 
Kimsenin şüphesi olmasın ki; kuruluşun ve kurtuluşun partisi her zaman olduğu gibi bugün de Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımız olan inancımla partimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla, sevgiyle, minnetle anıyorum.
Argunşah, “Biz kazanacağız! Biz kazanacağız! Biz kazanacağız!” diyerek coşkuyla tamamladığı konuşmasında; “İktidarda buluşma dileği’nde bulunarak konuşmasın sonlandırdı.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve yardımcılarının da katıldığı ve katılımcıların yaklaşık yüzde 10 kadın ve yüzde 10 gençlik diğer kitlenin ise 50 yaş üstü olduğu çelenk sunumu hatıra fotoğrafı çekilerek sonlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Gençlik Örgütü


Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Gençlik Örgütü istifalarla gündem olmanın ardında oluşturduğu kortejle ve önceki Başkan Berkant Sabancı ile yeni Başkan Erdem Kara’nın yürüyüş boyunca birlikte hareket etmeleri ve ardından gençlik örgütü olarak kahvaltıda bir araya gelerek adete birlik ve beraberlik mesajı veriri gibiydi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı