Salı, Temmuz 23, 2024

ÇIKARKEN

Kartal’ın Sesi Kartal Halkının sesidir. Bir sanayi kenti olarak gelişen ve bunun üzerinden işçi ve emekçi bir nitelik kazanan Kartal, eşitsiz gelişme koşullarına bağlı olarak değer üreten kent olmaktan çıktı ve çıkarıldı. Kartal’ın sanayi kenti üzerinden oluşturduğu ve geliştirdiği tüm değerleri de yok olmak üzere. Kartal’a sahip çıkmak değerlerimize ve geleceğimize sahip çıkmak ile özdeş hale geldi.
Kartal, fabrikalar kentinden AVM’ler ve Gökdelenler kentine dönüştü.
Ticaret tekellerinin oluşturduğu AVM’lerle küçük esnaf iflasa sürüklendi. Kartal, küçük üretici ve esnafın kalmadığı bir kente dönüştü. Geçmişte fabrikalarda değer üreten işçinin çocuğuna- o da bulabilirse- şimdi hizmet alanının dışında iş bulabileceği bir sektör kalmadı.

istanbul escort


İnşaat tekelleri eliyle halkının arsa ve konutları ele geçirilmektedir. Kartal halkı arsalarındaki mülkiyet hakkının en az yüzde 50’sini inşaat tekellerine ve firmalarına devretmek zorunda kalmaktadır. Kirada oturan yoksullar ise kenti terk etmektedir. 
Ne olduğu belli olan Kartal, şimdi ne olacağı belirsiz olan bir kent olarak yok oluşunu yaşamaktadır. “Kentsel Dönüşüm” on yıllardır Kartal’da eski konutların yıkımı değil eski Kartallıların yıkımı olarak işlemektedir. 
Kartal’ın Sesi, bu belirsiz ve zor koşullarda “Yerelden Evrensele” sloganıyla Kartal Halkının yarattığı değerler üzerinden toplumsal, çağdaş ve modern bir kent için Kartal Halkının sesi olacaktır.
Tarafsız bir gazete olmayı her koşulda esas alacaktır. Yukarıdaki esaslarda ve gerçeği aktarmada ise taraf olacaktır. Kartal Halkı ve gerçeklik içeriğimizi oluşturacaktır. Kartal’ın Sesi Gazetesi, 8 Ekim 2018

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş