Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT"Yeniden Doğuş" çini sergisi açıldı

“Yeniden Doğuş” çini sergisi açıldı

“Simurg” Yeniden Doğuş Sergisi Kartal Belediyesi’nde Açıldı

Kartal Belediyesi bünyesinde 2016 yılından beri faaliyet gösteren Çini Atölyesi’nin pandemi nedeniyle 2 yıldır ara verdiği çini sergisi, Kartal Belediyesi fuaye alanında “Simurg Yeniden Doğuş” adı ile açıldı.

Pandemi nedeni ile 40-45 kişilik öğrenci grubu bu dönem 18 kursiyerle devam etti.  Funda Coşkun, Sibel Öcal, Selma Özcan, Zilci Sedef Akçal, Ebru Adak, Mehmet Ali Erenci, Ayşegül Aygün, Altınay Türközü, Ildem Dede Yıldız, Hülya Coşkun, Arzu Karataş, Adile Tosun, Nurgül Öztürk, Emel Koçak’ın 2 yıl boyunca hazırladığı eserlerden oluşan çini sergisi, Kartal Belediyesi hizmet binası fuaye alanında açıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Adem Uçar ve İmam Aydın’ın yanı sıra Kartal Belediye Meclisi Başkan Vekili Özlem Bulut, Kartal Belediye Meclisi üyeleri, birim müdürleri ve Kartallı vatandaşların katıldığı tören ile açılan sergide, yüzden fazla eser yer aldı.

Kursiyerlerin 2 yıl boyunca yaptıkları çinileri aynı zaman da cam, seramik, vitray, ayna ve ahşap eserler ile kombine ederek hazıladıkları serginin ana teması ise Simurg efsanesi oldu.

“Yeniden Doğuş” olarak adlandırılan sergilerini aynı zamanda kuşların hükümdarı olan ve Kaf Dağı’nda yaşayan Zümrüd-ü Anka efsanesi ile tanımlayan eğitmen Şerife Bağcivan, 04- 10 Nisan tarihleri arasında açık kalacak sergiye, tüm sanatseverleri davet etti.

Kartal Belediye Meclisi Başkan Vekili Özlem Bulut ise serginin açılış töreninin ardından emekleri için kursiyerlere teşekkür ederek eğitmen Şerife Bağcivan’a çiçek takdim etti.

Farklı eserlerden oluşan sergi, bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı