Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaKARTALÇocuklara Belediyeden Beslenme Çantası

Çocuklara Belediyeden Beslenme Çantası

Çocuklara Belediyeden Beslenme Çantası

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Her gün sağlıklı bir şekilde beslenme çantası hazırlayamayan öğrencilere gıda yardımı yapacaklarını söyledi.

Ekmek ve Gül dergisinin başlattığı “Okullarda bir öğün ücretsiz yemek haktır!” kampanyası ülke genelinde yaygınlaşırken, Kartal Belediyesi henüz sınırlı da olsa ‘Beslenme Çantası’ adlı önemli bir projeyle imkanı olmayan tüm çocukların belenme çantasını dolduracak.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Muhtarlar Toplantısında, muhtarlar ile paylaşmak istedikleri ‘Beslenme Çantası’ adlı önemli bir proje olduğunu söyledi. Yüksel sözlerini şöyle sürdürdü: “Beslenme Çantası projesini uygulamaya çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak bizden sosyal yardım alan ailelerin çocukları ile ilgili hayata geçirmeyi planladığımız bir projeydi, ama yine projenin; sosyal yardım almayıp da ilkokula giden, okula giderken bir beslenme çantasını toparlayamayan öğrencileri de kapsamasını istedik.

“Çocukların Bile Bu Yardımdan Haberdar Olmayacağı Bir Süreç Planlıyoruz”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “Her gün sağlıklı bir şekilde beslenme çantası hazırlayamayan öğrencileri bulmaya çalışacağız. Burada en büyük paylaşım öğretmenler ve müdürler arasında olacak; ancak sonra en büyük paylaşım siz muhtarlarımız ile olacak. Burada çok büyük bir açılmadan bahsetmiyoruz çünkü Kartal’da sadece ilkokulda 30 bin öğrencimiz var. Ortaokul ve liseleri kattığınızda 70 bini aşan sayılar ortaya çıkabiliyor. Burada en büyük amacımız gerçekten boş beslenme çantası ile okula giden çocuğu bulup yardım edebilmek. Bu yardımın teslimatı okulda olmayacak, belki belirlediğimiz bir noktada teslim edilecek. Çocuk bile haberdar olmayacak bu süreçten ve logo, isim vb. şeyler de olmayacak. Böylece mağdur çocuklarımızla gıdayı buluşturmak istiyoruz.”

okullarda her gün “1 Öğün Ücretsiz, Sağlıklı Yemek” çocuklar için bir hak ve onların sağlığı ve eğitimi için çok gerekli. Hayata geçerse özellikle birden fazla çocuğu okula giden ailelerin üzerinden önemli bir yük kalkmış olacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı