Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaPOLİTİKADavutoğlu: Seçimlerin ertelenmesi sivil darbedir

Davutoğlu: Seçimlerin ertelenmesi sivil darbedir

Davutoğlu: Seçimlerin ertelenmesi sivil darbedir

 Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden seçimlerin erteleneceği yönündeki söylentilere ilişkin bir video yayınladı.

Seçimlerin ertelenmesi sivil darbedir!

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın önceki gün dile getirdiği “Seçimler en az 6 ay ertelenmelidir” çıkışıyla Erdoğan’ın depremzedelerden “1 yıl süre istiyorum” açıklamalarına yönelik ise Davutoğlu, “Böyle bir acı dönemde seçimi erteleyerek bir müddet daha iktidarda kalma çabanız millete yapılabilecek en büyük zulümdür. Biz böyle acılı bir dönemde seçimi zihnimizden bile geçirmeyiz. Günü geldiğinde yapılır. Şimdi acıyı yaşamamız lazım. Ama siz ve sizin yakınınızdakiler, siz dolaylı olarak, sizin yakınınızdakiler doğruda ifadelerle seçimin ertelenmesi senaryolarını gündeme getiriyor. Yapmayın! Anayasal şartları çiğneyerek alacağınız her karar, YSK’yı kullanarak yönlendireceğiniz her adım sivil bir darbe niteliği taşıyacaktır ve bu kararı alanlar millet vicdanında da mahkum olur” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Şimdi işinize bakın, bırakın seçimleri!

Davutoğlu iktidara “Şimdi işinize bakın. Bırakın seçimleri ve işinizi yapın. Milletin ihtiyaçlarını karşılayın. Milletin alandaki ıstırabına ortak olun” şeklinde seslenirken konuşmasının sonunda şunları söyledi:

Biz buradayız!

“Aziz milletim, iktidardakiler kısa dönemli hesaplar içinde depremi bile istismar etmeyi, bunun için demokrasiye sivil darbe yapmayı bile düşünebilirler. Ama biliniz ki biz buradayız! Hem devleti ayağa kaldıracağız hem demokrasimizi ayakta tutacağız hem de milletimizin üzerindeki bu kara bulutların dağılması için gece gündüz çalışacağız.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı