Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaPOLİTİKADEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem motto’muz kazanmak

DEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem motto’muz kazanmak

DEM Parti Sözcüsü ve Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan, T24’ten Cansu Çamlıbel’in sorularını yanıtladı. Doğan, “Herhangi bir partiyle yapılacak ve netlik kazanmış bir güç birliği şu an itibariyle yok” dedi.    

Doğan yerel seçim görüşmelerine dair soruya, “Yeni dönem motto’muz ‘kazandırmak kaybettirmek değil, kazanmak.’ Bizim bu seçimlerdeki alamet-i farikamız kent uzlaşısı. Bunu ön seçimde de bir yöntem olarak uyguladık. Ön seçimi yaptığımız yerler neresiydi? Ağırlıklı olarak Kürt illerinde, yani birinci parti olarak çıktığımız yerlerde yaptık ön seçimi. O illerin en geniş çeperine kadar ulaşabilecek bir delegasyon listesi oluşturmayı hedefleyerek, kent uzlaşısını hayata geçirdik. Yalnızca kendi partimizin üyelerine, yalnızca bileşenlerimizin üyelerine oy kullandırtmadık. Kent uzlaşısının bir diğer ayağı da parti olarak birinci çıkmadığımız ama kent uzlaşısı için diğer partilerle güç birliği yapabileceğimiz iller. Biz güç birliği için bir parti adreslemedik yola çıkarken.” diye yanıt verdi.

Doğan, “CHP ile DEM arasındaki görüşmeler hangi aşamada?” sorusuna “İki siyasi partinin de komisyonları çalışacak. Çok açık söyleyebilirim; herhangi bir partiyle yapılacak ve netlik kazanmış bir güç birliği şu an itibariyle yok.” dedi.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı