Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELDENİZ KARACAN’DAN İNTERAKTİF ÇEVRE SEMİNERİ

DENİZ KARACAN’DAN İNTERAKTİF ÇEVRE SEMİNERİ

DENİZ KARACAN’DAN İNTERAKTİF ÇEVRE SEMİNERİ

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Kartal Cevizli Ortaokulu’nda, Çevre konulu seminerle öğrencilere sıfır atık, geri dönüşüm, geri kazanım, yeniden kullanım, kırmızı solucan gübresi (Vermikompost) konularında seminer ve tiyatro gösterisi düzenledi.

Kartal Cevizli Ortaokulu 6 ve 7. Sınıflara yönelik etkinliğe Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan, Okul Müdürü Nevin Aydoğan Kaplan ve öğretmenler, Cevizli Mahallesi Muhtarı Memiş Dikilitaş katılım gösterdi.
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Çevre Mühendisi Deniz Karacan interaktif bir sunumla semineri kendisi verdi. Öğrencilerin duyarlılığı ve aktif katılımı ile gerçekleşen seminerde Karacan, çevre konusunu slayt görselleri eşliğinde anlatırken geri dönüşüm konusuna özel bir ağırlıklı verdi.
Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün bu alandaki çalışmalarını iletişimlerini öğrencilerle paylaşan Karacan, Atatürk’e atıfla “Özellikle sizlerin bilinçlenmesi lazım. Neden? Çünkü gelecek sizlerin elinizde” dedi. Devamında “Özellikle bunu ailelerinize söylemenizi sizden rica ediyorum. 444 4 578 Komşu İletişim Merkezi’ni aradığınızda bize ulaşıyorsunuz ve biriktirdiğiniz ambalaj ve diğer atıklarınızı hemen gelip alıyoruz” dedi.
Deniz Karacan geri dönüşümlerin sanat eserine dönüştürülmesi konusunda Kartal Cevizli Ortaokulu’nda etkinlik düzenleyeceklerini ve ödüller verileceği bilgisini de aktardı.
Deniz Karacan gazetemize yaptığı açıklamada ise bu seminer ve eğitimleri tüm okullarda gerçekleştireceklerini belirtti.
Seminer sunumunun ardında çevre bilincinin pekişmesi için sanatın öğreticiliği ile sergilenen tiyatro oyunu büyük bir ilgi gördü.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş