Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGÜNCELDEVA Kartal'da Seçim Çalışmasına Babacan İle Başladı

DEVA Kartal’da Seçim Çalışmasına Babacan İle Başladı

Deva Partisi Kartal İlçe Teşkilatı Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımı ile Kartal’da seçim çalışmaları seferberliğini başlattı.

Deva Partisi Kartal İlçe Teşkilatı Kartal Belediye Başkan adayı olarak Avukat İltan Ekmekçioğlu’nu adaylaştırarak  seçim çalışmalarına başladı.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımı ile Kartal Belediye Başkan adayı olarak Avukat İltan Ekmekçioğlu ve partililer Kartal’da esnaf ziyareti yapıp halka seslendiler.

Ekmekçioğlu için Babacan’nın yanı sıra Toplantıya 28. Dönem 1. bölge Milletvekili Hasan Karal (24, 25, 26. Dönemlerde (2011-2018) TBMM’de Rize Milletvekili ), Evrim Rızvaoğlu, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Av. İdris Şahin (24. Dönem Çankırı Milletvekili ), İstanbul İl Başkanı Ali Hakan Ağaoğlu çalışmaya da katılarak destek sundular.

Kartal’ın mahalleri dolaşıldıktan sonra ilçe teşkilatına geçen heyet burada basınla buluştu.

Babacan, toplantıda yaptığı konuşmasında Ekmekçioğlu Kartal’ı Deva Belediyeciliği ile buluşturacak dedi.

Deva Partisi’nin kurulduktan sonra her alanda çözümler üreten bir parti olduğunu ifade eden Babacan; “Türkiye’de siyaset, özellikle muhalefet tarafında sadece eleştirmek olarak biliniyordu. Biz Deva Partisi ile beraber çok farklı bir muhalefet anlayışı başlattık. Gerçekten iktidara talip bir partinin her konuda çözümlerle beraber vatandaşlarımızın karşısına çıkmak olduğunu biliyorduk” dedi.

Babacan, Deva Partisi olarak, eylem planıyla vatandaşların karşısına çıktıklarını belirterek; “Bu eylem planları her konuda ama her alanda, tarımdan başlayıp işte her alanda, sağlıktan eğitime kadar, sosyal politikalara kadar, ekonomiye kadar, aklınıza gelecek her alanda ama her alanda biz çözüme hazır bir partiyiz. Sadece yanlışlar işaret etmiyoruz, doğrusu budur diye söylüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Babacan, genel seçimlerde Deva Partisi’nin %48 oy oranıyla seçim kazanamadığını ancak, seçimden hemen sonra hazırladıkları paketi cumhurbaşkanı, bakanlar ve milletvekillerine gönderdiklerini belirtti. Ve;

Deva Partisi’nin yerel yönetimler ve şehircilik konusunda 2 sene önce bir çalışma yaptığını ve bu çalışmada Deva Belediyeciliğinin ne olduğunu anlattıklarını söyledi.

Adaylara Etik Kurallar Bildirgesi İmzalatıyoruz

Deva Partisi’nin her bir belediye başkan adayından etik kurallar bildirgesi imzalattığını belirterek, “Şu andaki belediyecilik mevzuat geniş bir alan açıyor, belediyelerin çoğunda o mevzuat alanının dışına çıkıldığını görüyorsunuz. Kanunen uyulmaması gereken, yapılmaması gereken pek çok iş dahi olabiliyor ama biz bırakın o kanun çerçeveyi, o kanun çerçevesi içerisinde daha da bir etik çerçeve çizdik” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerle ortak fotoğrafın ardında Babacan, yeni üyeler, Hüseyin Okan Biçer, Uğurcan Özen, Selahattin Şahin ve Esin Albayrak’a rozetlerini taktı.

 

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş