Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaEMEKDİSK EMEKLİ-SEN MALTEPE ŞUBE KURULUŞ KONGRESİ

DİSK EMEKLİ-SEN MALTEPE ŞUBE KURULUŞ KONGRESİ

Kartal’ın Sesi – Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Tüm Emekliler Sendiksı (Emekli-Sen) Maltepe Şubesi’nin  kuruluş kongresinde Fevzi Kirlibal Şube Başkanı oldu.

Yüksel FIRAT
Geniş bir temsil heyetinin katıldığı kongre şube lokalinde gerçekleştirildi. Kongreye üyeler ve kurumların temsilcileri katıldı. Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Erdoğan, Genel-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Şengül,  Emek Partisi Maltepe Örgütü İlçe Başkanı Tunç Şenel, CHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısısı Mert Polat, İYİ Parti Yönetcisi Çiğdem Beydoğan, Bingöl Sosyal Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu Başkanı Atalay Attila, Amasya Sosyal Demokratları Dernek Başkanı İsmet Abacı, Amasya Kafarlı Köyü Dernek Başkanı Aslan Öksel, Maltepe Cem Vakfı Başkanı Yılmaz Okatan katıldı.
Maltape Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Gökkaya kongreye gönderdikleri çelenkle başarılar dilediler.
Kongre Divan Kurulunu oluşturan Zeynel Demirçivi, Sevim Ergen ve Sadık Şad’ın yerlerini alması ve saygı duruşunun ardından Divan Başkanı Zeynel Demirçivi’nin 15-16 Haziran Direnişi üzerine yaptığı konuşmanın ardından diğer gündem maddelerine geçildi.
Mahmut Şengül yaptığı konuşmada; Maltepe’de DİSK’e bağlı Emekli-Sen Şubesinin açılması ve diğer sendika örgütlerimizin güçlenmesi DİSK’in demokrasiye vereceği destek bakımından çok önemli olduğunu” belirtti.
Emekli- Sen Maltepe Şube Başkan Fevzi Kirlibal kongrede yaptığı konuşmada;
“Önce adaletli demokrasi hak ve hukuk diyoruz. Emekçilerin dini, dili, ırkı, mezhepi olmaz. Emekçiler, emeği ile rızkıyla, alın teriyle karnın doyurur. Emek en yüce değer olduğunu biliriz. Yıllardır bizleri yönetenler, bizlerin kazanılmış haklarını birilerine peşkeş çeker haldeler. Örneğin; Hastaneler yaptırıyorlar, yollar yaptırıyorlar havaalanları yaptırıyorlar. Neyle yaptırıyorlar? Bizleri 20 yıl 30 yıl borçlandırarak yaptırıyorlar. Doğmamış torunlarımız borçlu doğuyor. Köprüden geçmeye para ödüyoruz, hastanede yatmadan hastane parası ödüyoruz. Dünyada var olan tefecileri besliyoruz, rantçılara rant katıyoruz. Bizden alınan bu paralar bize vergi kurşunu olarak dönüyor.Emekçiye gelince para yok, tefeciye çok. Yağma yok arkadaşlar! Emekçi de para istiyor!
Şimdiye kadar gelen Hükumetler çeşitli fonlar kurdular. “Tasarruf Teşvik Fonu”,”Konut Fonu” gibi ve şimdi de “Kıdem Fonu” kurmak istiyorlar. Şimdiye kadar kurduğunuz fonların akıbetini emekçilere açıklayacaksınız. Biz emekçilere bu fonlar ne fayda sağlamış? Kıdem emekçinin son silahıdır. Kıdeme el uzatanlar karşılarında Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu görür. Kararımız kesindir. Hiç bir şekilde kıdeme el uzatılmasına müsaade etmeyeceğiz. İnadına DİSK, inadına Emekli-Sen diyoruz.”
Fevzi Kirlibal konuşmasının devamında; “Bu günlerde ekonomi çok çok bozuk, insanlar kahveye bile güdemeyecek hale geldiler. Çünkü bir ülkede demokrasi, eşitlik, özgürlük adalet yoksa o ülke başka ülkelere bağımlı hale gelir. Bu da işsizliği, yoksulluğu, adaletsizliği ve terörizmi getirir. Arkadaşlar DİSK ve Emekli-Sen diyor ki. bunlara çare var. Çare üretim,üretim,üretim. Üretim olursa işsizlik olmaz, üretim olursa adaletsizlik olmaz, üretim olursa yoksulluk olmaz ve insanların refah payları artar” dedi.
Fevzi Kirlibal örgütlülüğün önemine dikkat çekerek konuşmasını “Türkiye genelinde 70 ilde şu an da örgütlülüğü tamamlamış bulunuyoruz. Örgütlü olmak adaletli olmak demokratikleşmek demektir. Örgütlü olmak eşitlikçi olmak demektir. Örgütlü olmak devlete katkılı olmak demektir. Yaşasın örgütlü gücümüz, Yaşasın DİSK! Yaşasın emekçiler! diyorum” diyerek tamamladı.
Tek liste ile gidilen seçimlerde sendika organları şu şekilde oluştu;
Yönetim Kurulu: Fevzi Kirlibal, Aysel Lüle, Mehmet Doğan, Arife Öztürk, Binnaz Dumanoğlu, Hüseyin Alaca, Gülten tozanlı
Denetim Kurulu: Hüsniye Kıvrak, Nimet Karabulut, Sevim Ergen
Disiplin Kurulu: Zeynel Demirçivi, Murteza Kaya,  Mutlugül Tarım
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş