Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaEMEKDİSK/ İLETİŞİM İŞ SENDİKASI KARTAL'DA ÖRGÜTLEME ÇAĞRISI YAPTI

DİSK/ İLETİŞİM İŞ SENDİKASI KARTAL’DA ÖRGÜTLEME ÇAĞRISI YAPTI

DİSK/ İLETİŞİM İŞ SENDİKASI KARTAL’DA ÖRGÜTLEME ÇAĞRISI YAPTI

DİSK/ İletişim-İş Sendikası yönetici ve üyeleri Kartal Soğanlık’ ta bulunan Turkcell Plaza önünde  kıdem tazminatı ve BES ile ilgili bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

DİSK / İletişim-İş Sendikası Genel Başkan Ünal Doğan ; “Geçtiğimiz hafta Pendik Kurtköy de Netaş önünde bildiri dağıtımı yaptıklarını ve bu hafta Kartal Soğanlık’ ta bulunan Turkcell Plaza çalışanlarına bildirileriyle seslendiklerini” belirti.

Çalışan kadrolu ve taşeron işçilere seslendiklerini belirten Ünal Doğan; Kıdem tazminatına sahip çıkılması ve zorunlulu BES uygulamasına da tepki gösterilmesi çağrısında bulunduklarını” söylüyor.

DİSK / İletişim İş Sendikası Genel Başkan Ünal Doğan işçilere sendikalı ve örgütlü olma çağrısı da yaptıklarını da dikkat çekti. Doğan, işçilerin sendikalı olmaları gerektiğini ise şöyle açıkladı; “İletişim iş kolunda taşeronlaştırma uygulaması ile adeta mavi yaka beyaz yaka kavramı ortadan kalktı. İletişim sektöründe, maaşlardaki erime ve işsizlik had safhada. Önceki dönemlere oranla bir çok hak budandı. İşçiler taşeronluk sitemi ile güvencesiz ve uzun saatler çalışmak zorunda kalıyor. Hem stresli bir iş hem de gece çalışmaları nedeni ile de normal insandan farklı yaşamak zorunda kalıyor bu sektördeki işçiler”

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı