Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaGÜNCELDİSK "İsrail ile bütün askeri, siyasi ve ticari ilişkileri kesin"

DİSK “İsrail ile bütün askeri, siyasi ve ticari ilişkileri kesin”

DİSK, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını İstanbul’daki Başkonsolosluğu önünde protesto etti, iktidarı İsrail ile yapılan bütün askeri, siyasi ve ticari ilişkileri kesmeye çağırdı.

 
İsrail’in saldırılarını protesto etmek için toplanan DİSK adına basın açıklamasını okuyan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “İşgalciler Filistin halkının evlerine el koymaya çalışıyor, demografiyi değiştirme girişimlerini sürdürüyor. Dini ve ulusal simgelere yönelik utanmazca saldırılar devam ediyor. Sadece askeri güçler değil sivil yerleşimciler de Filistin halkına karşı saldırılarını sürdürüyor. Siviller öldürülüyor, Nekbe devam ediyor, ama onurlu Filistin direnişi de sürüyor” dedi.
Filistin’in kurtuluşu bizim kurtuluşumuzdur diyen Çerkezoğlu, “Bugün iktidara yakın çok sayıda Türkiyeli şirket İsrail’de yatırım yapmakta ve işgalcilerle ticarete devam etmektedir. Dahası bazı Türkiyeli firmalar çalıştırdıkları Filistinli işçilerin haklarını gasp etmekte ve onlara çifte mağduriyet yaşatmaktadır. Türkiye işçi sınıfı hem işgalcilere hem de patronlara karşı Filistinli kardeşlerinin yanında olacaktır” diye konuştu.
AKP iktidarını İsrail ile ilişkileri kesmeye çağıran Çerkezoglu, “Hükümeti ve sermaye çevrelerini bu riyakarlıktan vazgeçmeye, Israil ile bütün siyasi, askeri ve ticari ilişkileri kesmeye çağırıyoruz! Hamasi nutukları bırakın, gereğini yapın: İsrail’i boykot edin, yatırımları geri çekin, Israil’e ve yandaşlarına yaptırımlar uygulayın” dedi. Filistin halkının taleplerini savunacaklarını belirten Çerkezoğlu, “Önümüzdeki günlerde başlayacak olan ILO Uluslararası Çalışma Konferansı vesilesiyle Filistin halkının taleplerini bütün dünyaya anlatacağız. İsrail ile siyasi, askeri ve ticari bütün ilişkilerin kesilmesine yönelik mücadeleye güç vereceğiz! İşgalcilerden hesap soracağız. Filistin’i özgürleştireceğiz. Kahrolsun işgalciler! Kahrolsun emperyalizm! Yaşasın Özgür Filistin!” dedi.
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar