Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGENELDKY İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. açıklaması

DKY İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. açıklaması

DKY İnşaat mağdurlarına ilişkin haberlerimizin ardında DKY İnşaat’ın açıklamasını yayımlıyoruz. Akel Sitesi sakinleri, arsalarında nöbetlerine devam ediyor.

Değerli Kamuoyunun dikkatine,

18.03.2019 tarihinde basında yer alan “Müteahhitin biri gelip tüm paranızı almış ve tüm hayallerinizi çalmışsa” başlıklı haber tamamen asılsız, hatalı ve yalan bilgiler içermektedir.

Gerçekliği olmayan, asılsız bilgilere dayanan, bu nedenle hiçbir değer taşımayan haberin tek amacı şirketimizin ticari değerlerini ve itibarını zedelemeye çalışmaktır.

Haberde yer alan proje ile ilgili yaşanan süreçte şirketimizin herhangi bir kusuru olmamasına rağmen bazı arsa sahiplerinin yanlış yönlendirilmesi ile bir kısım arsa sahibi temsilcileri tarafından sözleşmenin feshine dair dava ikame edilmiştir. Bu davaya rağmen şirketimiz tarafından sulh sağlamak adına arsa sahibi temsilcileri 3 kez görüşmeye çağrılmış ancak sulh görüşmelerine katılım sağlanmamıştır. Akabinde arsa sahibi temsilcileri tarafından sulh görüşmelerine katılım sağlanmayacağı kesin bir dille bildirilmesi üzerine, şirketimiz tarafından bundan sonraki süreçte arsa sahipleri tarafından ikame edilen davada hakkımızı savunacağımız bildirilmiştir.

Bazı arsa sahipleri tarafından dava açılması, işin yapımını engellemiş, eksiklerin giderilmemesi ve bu nedenle inşaat ruhsatı alınamaması nedeniyle şirketimizin yaptığı milyonlarca lira yatırımın karşılığı alınamamış ve ağır bir mağduriyeti bizzat şirketimiz yaşamıştır.

İşin yapılması için bazı arsa sahibi temsilcileri tarafından hiçbir çaba gösterilmediği, bilakis işin yapımının engellendiği noter onaylı dokümanlar ile sabittir. Şirketimiz 60 yıldır olduğu gibi, her türlü asılsız iddiaya rağmen bugün de işinin başında, taahhütlerine uygun davranmakta ve işlerini layıkıyla yapmaktadır

Şirketimiz aleyhine oluşturulan bu ve bu tür haberlere dair her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı ve tüm haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

DKY İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş