Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaPOLİTİKADoğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar "Adımız Gibi Olmak İstiyoruz"

Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar “Adımız Gibi Olmak İstiyoruz”

Yüksel FIRAT

Doğru Parti Kartal İlçe Örgütü yerel basın mensupları ile tanışma kahvaltısında buluştu.

 
Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar ve yönetim kurulu üyeleri ile Kartal yerle basın mensuplarının bir araya geldiği kahvaltı toplantısı hem bir tanışma hem de Doğru Parti Kartal İlçe Örgütünün politik sürece girişi üzerine sohbet havasında soru ve görüşlerle süren bir toplantı oldu.
Gülay Şakar politik etkinliği ve sosyal konulardaki aktivistliği dolayısıyla Kartallı gazetecilerin yakından tanıdığı bir isim. Ancak Gülay Şakar, Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı olarak basınla bir araya gelmesi nedeniyle oldukça heyecanlıydı.
Sürece ilişkin açıklamalara geçtiğinde ise heyecanın hızla kaybolmasının yanı sıra, mevkidaşı politikacılara göndermeleriyle nezaketli ama bir o kadar da usta bir politikacı olduğunu gösterdi.

“TAŞIN ALTINA ELİMİ KOYMAYA KARAR VERDİM”

Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar ilçe başkanlığı görevini ve Doğru Parti sürecine ilişkin yaptığı açıklamada; “
Çoban Ateşi Hareketi ile başlayıp 26 Ağustos 2020’de siyasi arenada yerini alan Doğru Partiyi çok iyi takip ettim. Programını inceledim. Ortaya konan bütün temel hedefler doğrultusunda ben de bu ülkede yaşayan bir vatandaş olarak, çocuklarımızın geleceğini düşünen bir anne olarak, bir kadın olarak taşın altına elimi koymaya karar verdim.
Kartal ilçe teşkilatını kurduğumuz zaman nasıl bir yönetim olmalı diye düşündüm. 11 kişiden oluşan bir yönetim ekibimiz var. Benim ile beraber 2 arkadaşımız daha önce siyasetle ilgilenmiş. Onun dışındaki bütün arkadaşlarım daha siyasette yer almamış arkadaşlar.
Bu aralar çok sık kullandığımız bir söz var ya ‘ortak akıl’, işte biz diğer arkadaşlarımızla ülkenin bugün içinde bulunduğu durumdan kendine vazife çıkarmış insanlar olarak bir arya geldik.
Kartal ilçe teşkilatı olarak yönetim kurulu benim için bir lütuftur. Sizlerin nezdinde kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
 

O BAŞKAN “BU TARİHLERİ NOT ALSIN”

Gülay Şakar konuşmasının devamında Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı olduğunda basının gösterdiği ilgiye teşekkür ederken adını anmadığı bir başka siyasi partinin Kartal ilçe başkanına ise göndermede bulundu.
Gülay Şakar, “Kartal’da siyaset yapan bir ilçe başkanı bizim resmi olmadığımız düşünmüş. Kendisine sizlerin aracılığı ile gönderelim 31 Mayıs 2021 tarihi resmi atamamız ve 14 Haziran 2021 tarihi ilçemizin kuruluş tarihidir. Bu tarihleri not alsın ve bundan sonra bizim dışarıda yapacağımız çalışmaları takip etsin.
Gülay Şakar basına verdiği önemi, “ Sizler sahada olan insanlarsınız. Bizlerin bazen bilmediği duymadığı konulara vakıf olabilirsiniz. En büyük temennim bunları birlikte paylaşabilmek, birlikte yorumlayabilmektir” diyerek ifade etti. Şakar politikadaki ustalığını bu kez bir başka göndermeyle gösterdi.
 

ŞAKAR “‘ BİZİM PROGRAMLARIMIZI TAKİP EDİN SİZE ŞU KADAR İLAN VERİRİZ’ DEMEYECEĞİZ

Gülay Şakar konuşmasının devamında “Bunları yaparken ben ve yönetim kurulum ‘ Bizim programlarımızı takip edin size şu kadar ilan veririz’ gibi bir yanlışı sizlere yapmayacağız.
Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar saha çalışmalarına ilişkin ise; “Bayramdan sonra muhtarlarımızla görüşeceğiz. Çünkü yapmak istediğimiz bazı çalışmalar var. Fikirlerimiz var ama bazı verilerle bunların altının dolması lazım. O yüzden muhtarlarımızla görüşüp fikir alışverişinde bulunduktan sonra bunları toparlayıp dışarıda çalışmalarımıza başlayacağız.”

Kartal’ın Sesi gazetesi olarak Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar’a yönelttiğimiz sorulara aldığımız cevaplar ise:

Yüksel Fırat, “Sizi Ahmet Şimşek Koleji’nde öğretmen ve öğrencilerin sorunlarının olduğu dönemde taıdım. Sorun karşısında eylemsel bir tutumunuz vardı. Haksızlıklar karşısında bu eylemsel duruş ve tutumunuz devam edecek mi?”
Gülay Şakar, “Ben her zaman ezilen, yalnız kalan ve sömürülen insanların yanında oldum.”
Yüksel Fırat, “Partiniz kendini merkezde tanımlamaktadır. Hatta merkez sola da yakın olduğun belirtmektedir. Kartal’da merkez sağ ve merkez solmak üzere bir boşluk var mı ve bu boşluğu doldurmak üzere genel öngörünüz nedir?
Gülay Şakar, “Kartal’da bu boşluk var. Kartal’da bu boşluk evet var. Kartal’da siyaset bir birine yanaşarak ’ben şu olurum bu olurum’ diye yapılıyor. Biz gerçekten adımız gibi olmak istiyoruz. Yalanın karşısında doğrunun yanında ve eksik olanı tamamlayıcı bir parti olmak istiyoruz Kartal’da.”
Toplantıya yönetim kurulu üyeleri, Mehmet YÜCETAŞ, Gürbüz PAK, Sabriye EKTAŞ, Galip OKUMUŞ, Tuncer BAŞARAN, Rafet KANTARCI, Ayşe BÜBER, Dilek YILDIZ, Adem ÖZTÜRK ve Yeşim ÖSKAYA katıldılar.
Doğru Parti Kurucular Kurulu Üyesi Hasan Okhan OKUMUŞ, Doğru Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Sedat ÖZKAN Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar’ yanlız bırakmayarak gecikmeli de olsa toplantıya katılarak destek sundular.
 
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar