Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAEfendi Argunşah:"ilkeli, dirayetli, birleştirici bir yönetim sunmak için" adayım

Efendi Argunşah:”ilkeli, dirayetli, birleştirici bir yönetim sunmak için” adayım

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Efendi Argunşah;” Ailem olan siz partililerime ve Kartalımıza ilkeli, dirayetli, birleştirici bir yönetim sunmak için Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığına adayım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Efendi Argunşah;” Ailem olan siz partililerime ve Kartalımıza ilkeli, dirayetli, birleştirici bir yönetim sunmak için Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığına adayım”dedi. Adaylığını açıklayan Özkan Özdemir, Ali Aluç ve Mustafa Albayrak gibi Efendi Argunşah da coşkulu ve kalabalık partililere seslenerek açıkladı adaylığını.

Argunşah 32 yıllık politik yaşamını “1987  yılında partimizin küllerinde doğduğu Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de başladığım 32 yıllık  siyasi hayatım ve yolculuğumda  ilk defa ilçe başkan adayı olarak karşınızda olmaktan dolayı hem gururlu hem de heyecanlıyım. Çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür borçluyum” diyerek tanımladı.

Efendi Argunşah yönetimini ise şu sözlerle tanımladı; “Ailem olan siz partililerime ve Kartalımıza ilkeli, dirayetli, birleştirici bir yönetim sunmak için Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığına adayım”.

Argunşah büyük küçük her görevi layıkıyla yaptığını belirterek; “Parti üyeliğinde, meclis üyeliğinde, ilçe yönetiminden, il kurultay delegeliğinde yeri geldiğinde okul sorumluğunda, sandık görevinde yetki ya da makam gözetmeksizin görevlerimi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum” dedi.

Efendi Argunşah sendikacı kimliğine dikkat çekerek, çıkar ve menfaat gözetmediğini vurguladı. “Şahsım adına siyasi hayatım boyunca çıkar ve menfaat gözetmedim. Siyasi hayatımın büyük bir kısmı da sendikal mücadele içerisinde geçti. O yüzdendir ki emeğin mücadelesinin ne olduğunu bilen ve davası uğruna ser vermekten çekinmeyen bir kardeşinizim”.

diğer adaylar gibi parti içi birliğe vurgu yaparken bozucu hiç bir yapıya müsade etmeyeciğini söyledi. Argunşah; “Şu çok iyi bilinmeli ki; Yürüdüğümüz yolda Kartal ilçe örgütümüzün birliğini, beraberliğini bozmaya çalışan hiç bir yapıya müsaade etmeyeceğimi ve sizlerin de bu duruma müsaade etmeyeceğine eminim” dedi.

“Şiarımız birlik mücadele zafer olacaktır” diyen Argunşah devamında, “Ben Efendi Argunşah olarak partililerimizin hukukun ve hakkını koruyacağıma ve sizlerin de bu düşüncede olduğuna inancım tamdır. Parti içinde demokrasiyi ve parti içinde eğitimi mutlak kılacağız. Tüzüğün verdiği yetkiler doğrultusunda yerel iktidarı da güçlü kılarak genelde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını kurmak için örgütümüzle gece gündüz çalışacağız. Bizler emek ve demokrasi mücadelesiyle partimizi iktidara getireceğiz” diyerek tamamladı adaylık konuşmasını.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı